בניית בית פרטי בבניה קלה

תוכן עניינים

בניה קלה הוא תחום שהולך ותופס יותר ויותר תאוצה בישראל ולא בכדי. הבניה הקלה מאפשרת להשלים בניית בית מעוצב ורחב ידיים בעלויות נמוכות הרבה יותר מאשר בנייה כבדה מבטון ומבלי לוותר משמעותית על החוזק המבני של הבית. יחד עם זאת, אם אתם חושבים על האפשרות של בניית בית פרטי בבניה קלה, חשוב שתעשו את זה עם גורם מקצועי שמכיר היטב את התחום של הבניה הקלה ויודע להציע לכם את כל שורת האפשרויות הרבות שנכללות בסוג בניה זה. על תחום הבניה הקלה, יתרונותיה וחסרונותיה מדברים איתכם בשורות הבאות המומחים של י.נ הנדסה.

https://www.youtube.com/watch?v=Fhsqr8LPsaE

מהי בניה קלה?

בניה קלה היא בניה המבוססת על חומרי גלם אלטרנטיביים לבטון ובלוקים, חומרי גלם שנחשבים לחזקים דיים אבל לקלים הרבה יותר. קלים יותר גם במשקל, גם בקלות העבודה איתם וגם במחיר שלהם. חומרים אלה יכולים לכלול למשל פאנלים מבודדים עשויים שני לוחות פח שביניהם ספוג בידוד עבה, עץ, לוחות גבס ואפילו רכיבים פולימריים מתקדמים. בניית בית פרטי בבניה קלה מגלמת בתוכה כמובן את כל תהליכי התכנון והבנייה הרגילים, לרבות תכנית בנייה אדריכלית, הוצאת היתרי בניה, חיבורי תשתיות ועבודות פיתוח וכמובן עבודות איטום, גמר וכן הלאה. יחד עם זאת, מאחר ושלד המבנה מבוסס על חומרים זולים מאוד שקל מאוד לעבוד איתם ולהעמיד אותם על תילם. הכלות הכוללת לפרויקט כזה כמו גם זמן הביצוע הכולל, יכולים להיות נמוכים וקצרים יותר משמעותית מאשר בנייה כבדה רגילה מבטון.

מהם היתרונות והחסרונות של בניה קלה?

בואו נניח את זה על השולחן כבר בהתחלה: בניה קלה אינה חזקה כמו בניה מבטון. אין שום אפשרות לייצר מבנה בעל חוזק מבני כשל מבנה מבטון, באמצעות חומרי גלם כמו לוחות פח או עץ. יחד עם זאת, בכל הקשור להתנהלות בטוחה בתוך בית, אין שום הבדל בין בניה קלה ובין בניה כבדה. בניית בית פרטי בבניה קלה מתוכננת בצורה כזאת שתוכלו לעשות בו כל פעולה שאתם יכולים לעשות בבית בטון ולחיות בו בצורה בטוחה באותה מידה בדיוק. החשש המרכזי בנושא הבטיחות עולה במצבי חירום כמו מלחמה או רעידת אדמה. לעניין מלחמה, גם בנית בית פרטי בבניה קלה מחייבת בניה של חדר ממ"ד מבטון ולעניין רעידת אדמה, עמידות המבנה ברעידת אדמה נקבעת הרבה יותר על ידי חוזק היסודות וביסוס המבנה, מאשר השלד שלו. כמו כן, חשוב להבהיר את הדבר הבא: גם בניית בית פרטי בבניה קלה מבוססת על עקרונות הנדסיים מחמירים וגם במבנים אלה יוצרים חוזק מבני רב, בדרך כלל באמצעות קורות פלדה שמספקות למבנה את השלד החזק הנדרש לו כתחליף לבטון.

מן הצד השני, לבניה קלה ישנם המון יתרונות ובראשם קלות הבניה, העלות הזולה של הבניה והגמישות האדריכלית והעיצובית שניתן לייצר באמצעותה. פרויקט בניית בית פרטי בבניה קלה הוא בדרך כלל פרויקט קצר הרבה יותר מפרויקט בניה רגילה וכמובן זול הרבה יותר בעשרות אחוזים.

בניית בית פרטי בנייה קלה

בניה קלה בית פרטי

בשנים האחרונות חלה מהפכה של ממש בכל הקטגוריה של בניה פרטית, עם מעבר משמעותי מבניה כבדה באמצעות בטון, לבניה קלה על סוגיה השונים. בניה קלה בית פרטי היא אופציה שכדאי לכל מי שמעוניין לבנות את ביתו, לבדוק, וזאת מהסיבה הפשוטה שמדובר בטכניקת בניה זולה הרבה יותר, שמשאירה תקציב הרבה יותר גדול לעיצוב הבית ולהעלאת הסטנדרטים של איכות החיים בבית. מדוע בניה קלה מיושמת בעיקר בבתים פרטיים ולא בבניינים משותפים? מהם היתרונות המובהקים של בניית בית פרטי על בסיס המודל של בניה קלה? איך נכון לנהל פרויקט של בניה קלה בית פרטי? על שאלות אלו ועוד, עונים לכם בשורות הבאות המומחים של חברת בית פלוס המתמחה בניהול, תכנון ובנייה של בתים פרטיים, גם בבניה קלה.

מדוע בניה קלה נפוצה בעיקר בקטגוריה של בתים פרטיים?

ובכן, בניה קלה בית פרטי היא לא רק האופציה הנפוצה יותר, אלא האופציה היחידה שקיימת. בניינים משותפים אינם נבנים בבניה קלה לעולם ויש לכך סיבות טובות. בניה קלה בטכנולוגיות הקיימות כיום, היא אופציה נהדרת, חזקה מאוד ועמידה מאוד עבור בתים פרטיים הנישאים לגובה של קומה אחת. כאשר עוברים מבית פרטי בן קומה אחת למבנה משותף בן מספר קומות, הסיפור משתנה לגמרי ואז כבר לא ניתן להבטיח את חוזקו המבני של המבנה ללא שלד בטון חזק ורובסטי. בהתאם לכך, הבחירה באופציה של בניה קלה בית פרטי היא בחירה שמבוססות על האופציה היחידה שקיימת, ואשר אינה קיימת בקטגוריית המבנים המשותפים. מן הסתם, בית פרטי אפשר לבנות גם בבניה כבדה באמצעות שלד בטון, אלא שמייד נבין מדוע זאת לא האופציה הכדאית ביותר.

היתרונות המובהקים של בניה קלה בית פרטי

בניה קלה היא בניה שהיא קלה יותר, מהירה יותר וזולה יותר והכוונה ביותר היא להרבה יותר. העלות של בניה קלה בית פרטי יכולה להיות נמוכה יותר בעשרות אחוזים ביחס לעלות בנייתו בבניה כבדה. זמן הבניה יכול גם הוא להיות קצר יותר בחודשים רבים, מה שבתורו תורם עוד להפחתת העלות הכוללת וגם מאפשר אכלוס מהיר יותר. אבל כשבוחנים את כלל הבתים הפרטיים שנבנו בבנייה פרטית, מגלים את היתרון המשמעותי ביותר של בניה זו בעיני רבים. העלות המופחתת של בניה קלה בית פרטי, פשוט מאפשרת לפנות תקציב גדול מאוד לטובת עיצוב הפנים של הבית – לבחור חלונות יקרים ודקורטיביים, לבחור דלתות אלומיניום מעוצבות, מטבח גדול ומודרני, ריהוט איכותי שתמיד רציתם, גופי תאורה מתקדמים, אלמנטים של בית חכם, השקעה בגינה רחבת ידיים ועוד. כל אלה הופכים לאפשריים לאור התקציב הרב שמתפנה לכם בגין הבחירה באופציה של בניה קלה בית פרטי. בעיני רבים מאלה שבוחרים באופציה הזאת, זהו היתרון המשמעותי ביותר.

מי מבצע בניה קלה של בתים פרטיים?

ובכן, תחילה אתם רוצים למצוא גורם מקצועי שמתמחה בבניית בתים פרטיים ויודע ללוות את הפרויקט משלבי התכנון הראשוניים שלו ועד שלב האכלוס והמסירה. אבל לא כל גורם כזה יכול לבנות עבורכם בית פרטי בבניה קלה. עליכם למצוא חברה המתמחה בתחום של בניה קלה בית פרטי, שמכירה את כל האופציות, חומרי הגלם, הטכניקות והסודות המקצועיים הקטנים שיכולים להכריע את גורלו של הפרויקט. חברת בית פלוס היא בדיוק הגורם המקצועי הזה. החברה מתמחה בבניית בתים פרטיים בכל סוגי הבניה, לרבות בניה קלה, ומעמידה לרשותכם צוות ניהול פרויקט מוביל ואנשי תכנון וביצוע מן השורה הראשונה, בעלי התמחות מיוחדת בתחום הספציפי של בניה קלה בית פרטי.

יחד עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, בניה קלה הוא תחום התמחות שדורש ידע והיכרות עם עקרונות הבניה הקלה ועם חומרי הגלם שניתן לעשות בהם שימוש ולכן חשוב שאת הפרויקט יוביל גורם מקצועי שמכיר אותו לפניי ולפנים. חברת י.נ הנדסה היא בדיוק חברה כזאת, שמציעה לכם את האפשרות של בניית בית פרטי בבניה קלה בסטנדרטים הגבוהים ביותר של חוזק מבני, גמישות עיצובית, זמן בנייה וכמובן עלויות נמוכות מאוד.

השאירו פרטים

בניית בית פרטי בבניה קלה

בניה קלה הוא תחום שהולך ותופס יותר ויותר תאוצה בישראל ולא בכדי. הבניה הקלה מאפשרת להשלים בניית בית מעוצב ורחב ידיים בעלויות נמוכות הרבה יותר

Read More »
התקשרו עכשיו