בניה קלה מחיר

תוכן עניינים

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר שמציע המודל של בניה קלה, שגם מהווה את אחת הסיבות לכך שרבים בוחרים במודל בניה זה הוא יתרון המחיר. על פי הניסיון שנצבר בענף הבנייה ובתחום הבניה הקלה בפרט, מתברר שבפרויקט בניה קלה מחיר הפרויקט יכול להיות נמוך בעשרות אחוזים מהמחיר שהייתם משלמים על אותו פרויקט, לו היה נבנה בבניה כבדה מסורתית, קרי מבטון. מה בבניה קלה מאפשר להפחית את העלות הכוללת של הפרויקט בצורה כל כך דרמטית? איך תוכלו לנצל את החיסכון בעלויות בכדי לשפר מאוד את המפרט הכללי של הבית? מהו הגורם המרכזי שמסכן את היקף החיסכון הצפוי מהבחירה במודל בניה קלה ואיך תוכלו לנטרל אותו ולהבטיח שאתם נהנים ממקסימום חיסכון כספי על הפרויקט שלכם? בשורות הבאות מסבירים לכם המומחים של בית פלוס על בניה קלה מחיר פרויקט טיפוסי והדרכים למצות את פוטנציאל החיסכון של פרויקטים בתחום זה.
בניה קלה מחיר

מה הופך את הבניה הקלה לזולה יותר משמעותית ביחס לבניה הכבדה?

פרויקט בניה מסורתי, הנשען על מודל הבניה הכבדה, קרי בניה מבטון, הוא פרויקט שכרוך בשורה של עלויות שאינן קיימות בפרויקט בניה קלה. בניגוד לתפיסה הרווחת, עלויות אלה אינן כוללות רק את עלויות חומרי הגלם, אם כי אלו הן בהחלט עלויות שיוצרות חיסכון משמעותי בפרויקט כולו, אלא גם ביעילות הזרימה של תהליך הבנייה, בזמן הנדרש להשלמת שלבי הבנייה השונים, במספר אנשי המקצוע המעורבים ובזמן הכולל הנדרש לפרויקט כולו. כל אלו יוצרים חיסכון משמעותי בעלויות השלמת הפרויקט של בניה קלה לעומת השלמתו במודל בניה כבדה. בשורות אלה לא נוכל להיכנס לתיאור פרטני של כל סעיפי החיסכון אבל נוכל לתאר את הדברים באופן כללי, שיבהיר לכם מדוע בפרויקט בניה קלה מחיר הפרויקט יכול להיות כל כך נמוך ביחס לאותו הפרויקט בדיוק בבניה כבדה.

שלבי הבניה הקלה

פרויקט בניה כבדה מבוסס על מספר שלבים מרכזיים, הכוללים תכנון, שלד, גמר, אכלוס ועוד. פרויקט בניה קלה נשען אף הוא על סדר פעולות ושלבים דומה, אבל אחד השלבים המרכזיים שנחסכים מפרויקט הבניה הקלה הוא שלב השלד, לפחות בהיקף בו הוא מתנהל בבניה כבדה. בניה כבדה מבוססת על בניית שלד המבנה מבטון מזוין, קרי שילוב של בטון וברזל. הבניה מבוצעת באתר הבניה והיא דורשת כמויות גדולות מאוד של בטון וברזל והיקפי זמן גדולים בכדי להשלים את תהליך בניית השלד. פרויקט בניה קלה נשען למעשה גם הוא על שלד, אבל שלד זה מבוצע בצורה של הרכבה מהירה, המבוססת על קונסטרוקציית פלדה, קרי עמודים וקורות הנמתחים לפי קווי המתאר של הבית ומחוברים זה לזה, ועליהם מולבשים לוחות בניה קלה, קרי לוחות פאנל מבודד או לוחות עץ. מודל זה של בניה קלה יוצר חיסכון של ממש גם בעלות של הפאנלים המבודדים והקונסטרוקציה לעומת העלות הגבוהה של יציקות בטון וגם בעלות של ניהול הפרויקט בשל היכולת להשלים את הפרויקט בזמן קצר הרבה יותר מאשר הזמן הנדרש לבניית שלד מבנה. כמו כן, מאחר ומדובר במבנה קל, גם יסודות המבנה והבסיס שלו יכולים להיות מצומצמים יותר, גם מבחינת עומק היסודות וגודלם, גם מבחינת עובי בסיס המבנה וגם כתוצאה מכך, מבחינת כמות הבטון והברזל הנדרשת לשם בנייתם. חיסכון נוסף נובע מהחיסכון במספר אנשי המקצוע הנדרשים להיות מעורבים בפרויקט ומהחיסכון במספר אנשי הצוות לשלבי הביצוע של השלד. כל אלה יחד, יוצרים זרימה יעילה יותר של הפרויקט, שיוצרת בתורה חיסכון כספי נוסף ובסך הכל נצבר החיסכון הזה להיקף שיכול להגיע לעשרות אחוזים ביחס לעלות של פרויקט בניה כבדה מסורתי.
בניה מתקדמת

ממנפים את החיסכון לטובת המפרט

אם בוחנים פרויקטים של בניה קלה מחיר פרויקט לבניית בית פרטי גדול ורחב ידיים יכול להיות זהה או אפילו נמוך יותר מהמחיר של דירה קטנה בבניין משותף הבנוי במודל הבניה הכבדה. המשמעות היא שכאשר אתם בוחרים באופציה של בניה קלה, אתם מאפשרים לעצמכם למעשה, למנף את החיסכון הכספי של הבניה הקלה בכדי לשפר את המפרט הכולל של הבית. זוהי גם הסיבה שמרבית הבתים הפרטיים שנבנים במודל הבניה הקלה, הם בתים מעוצבים, רחבי ידיים, שבהם משולבים האלמנטים העיצוביים היותר יקרים ואיכותיים. חלונות בלגיים, דלתות בלגיות, דלתות כניסה מעוצבות, ריצוף, תאורה, עיצוב ותכנון גינה, מטבח, כלים סניטריים, תשתית חשמל ותקשורת, את כל אלה תוכלו לשדרג בכדי ליצור לעצמכם את סביבת המחייה הנוחה והמפנקת שתמיד רציתם, וזאת מבלי לחרוג מתקציב הבנייה של דירה קטנה בבניין משותף. לחילופין, תוכלו פשוט ליהנות מהעובדה שבפרויקט בניה קלה מחיר הבנייה משאיר לכם כסף רב יותר בכיס, כסף שאתם לא חייבים להוציא. בכל מקרה, בניה על פי מודל של בניה קלה היא בניה זולה יותר שמייצרת לכם יתרונות ישירים בהיבט הפיננסי ויתרונות עקיפים אפשריים במפרט הבנייה.

איך תוכלו למקסם את החיסכון ולא לסכן אותו?

אחד ממרכיבי העלות המשמעותיים ביותר בכל פרויקט בניה הוא מרכיב הניהול של הפרויקט. בפרויקט בניה קלה מחיר הפרויקט יכול להיות מושפע כאמור מעלות חומרי הגלם, אבל גם מיעילות הזרימה של תהליך הבניה. כדי למקסם את החיסכון ולא להפוך אותו לחיסרון, הדרך הנכונה והטובה ביותר לניהול פרויקט בניה קלה היא דרך גורם מקצועי מנהל אחד שאחראי על הפרויקט כולו. האלטרנטיבה היא כמובן אלטרנטיבה שבה אתם שוכרים את אנשי המקצוע השונים, עוברים תהליך של בחירת איש מקצוע בכל תחום, סוגרים הסכם עבודה מול כל איש מקצוע ומפקחים על עבודתו של כל איש מקצוע בנפרד. במצב זה אתם יוצרים לעצמכם קרקע פורייה לטעויות שיכולות לעלות לכם מאוד ביוקר, בין בגלל פגיעה בזרימת התהליך, בין בגלל התנהלות לקויה של אחד הגורמים באופן שפוגע בהתקדמות הכוללת של הפרויקט כולו ובין בגלל חוסר יכולת לתאם בין כלל הגורמים המעורבים.

מנהל פרויקט מומחה בבניה קלה

כאשר אתם בוחרים גורם מנהל אחד, אתם הופכים את הפרויקט כולו לפרויקט שמנוהל בצורה מקצועית, על ידי איש מקצוע שמכיר את כל שלבי הבניה, שמכיר את אנשי המקצוע הרלוונטיים לכל שלב, את הפעולות שיש לבצע בכל שלב ואת הצורה הטובה ביותר להשלים את הפרויקט תוך בקרה על התקציב, על לוחות הזמנים ועל הביצוע ביחס לתכנית הבנייה והיתר הבניה. גורם מקצועי כזה מטפל למעשה בכל היבטי הפרויקט, משלב התכנון וגיבוש תכנית הבנייה, דרך שלב הוצאת היתרי הבנייה, תיאום מול ספקי תשתית, רשות מקומית ורשויות רלוונטיות אחרות, גיוס אנשי מקצוע והשלמת תהליך הבנייה, גמר, הוצאת טופס 4 ואכלוס המבנה כמה שיותר מהר וכמה שיותר קל. את הערך הזה בדיוק מספקת לכם חברת בית פלוס, שמתמחה בניהול פרויקטים של בניה קלה ומציעה לכם את היכולות הגבוהות ביותר בתחום של בניה קלה מחיר אטרקטיבי כולל לפרויקט כולו, מינימום כאב ראש והתעסקות שלכם בהתנהלות של הפרויקט ומקסימום ערך בסוף הפרויקט. לבית פלוס צוות של מקצוענים שחיים את עולם הבניה הקלה באופן יום יומי, ומעמידים לרשותכם את כל הידע המקצועי והניסיון המקצועי שלהם לטובת הפרויקט שלכם.

השאירו פרטים

בניה קלה מחיר

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר שמציע המודל של בניה קלה, שגם מהווה את אחת הסיבות לכך שרבים בוחרים במודל בניה זה הוא יתרון המחיר. על פי

Read More »
התקשרו עכשיו