בניה מודרנית

תוכן עניינים
המונח בניה מודרנית יכול לומר לכל אחד דבר אחר. רבים מייחסים את הביטוי דווקא לעיצוב והארכיטקטורה של המבנה, בעוד אחרים מייחסים אותו לטכניקת הבניה ולחומרי הגלם שבהם נעשה שימוש. באופן פרדוקסלי, כל אחד מחשיב בניה מודרנית ככזאת, בהתאם להיקף הידע וההיכרות שלו עם עולם הבניה. כך למשל, אנשים מן הרחוב שאין להם שום היכרות עם עולם הבניה, ייחסו את הביטוי למבנה שמעוצב בסגנון מודרני, בעוד אנשי מקצוע מתוך עולם הבניה, ייחסו את הביטוי דווקא למבנים שנבנו בטכניקות וחומרי גלם חדשניים כמו מבנים של בניה קלה. בשורות הבאות יסבירו לכם המומחים של י.נ הנדסה על בניה מודרנית מהכיוון של תהליך הבניה, של טכניקת הבניה ושל חומרי הגלם, עליהם אפשר להוסיף כמובן גם את העיצוב המודרני, אך רכיב זה לא באמת גורע מהחדשנות של בית שנבנה על פי מודל הבניה המודרנית.
בניה מודרנית

הקונספט המרכזי של בניה מודרנית

בניה מודרנית היא בניה שמבוצעת בצורה חכמה, מהירה, קלה וזולה. זהו למעשה הקונספט המרכזי שעומד מאחורי הביטוי בניה מודרנית. יחד עם זאת, קונספט זה יכול לבוא לידי ביטוי ברמות ובהיקפים שונים, החל מבנייה כבדה באמצעות בטון, תוך שימוש באמצעים חכמים כמו לוחות טפסנות ניידים ומוכנים מראש ליציקת בטון כתחליף לבניית הלוחות באתר העבודה מגזרי עץ, דרך שימוש בפיגומים חכמים וניידים שמקלים ומזרזים מאוד את העבודה וכלה במבנה שנבנה כל כולו על טהרת הבניה הקלה במודל של הרכבה חכמה ובאמצעות חומרי גלם קלים, חזקים ויעילים. בכל אחד מן המקרים האלה, נעשה שימוש באלמנטים מודרניים של בניה חכמה ובכל אחד מהם ניתן לומר שהמבנה נבנה על פי העקרונות של הבניה המודרנית.

מדוע זה בכלל חשוב?

ובכן, השימוש בטכניקות של בניה מודרנית בא לייעל מאוד את תהליך הבנייה ואת השימוש במבנה. מבנה בטון מסורתי הוא מבנה שעיקר החוזק המבני שלו נועד כדי להחזיק את עצמו ואת כובד משקלו. במקום זאת, ניתן לעשות שימוש בחומרי גלם קלים יותר ובקונסטרוקציית מתכת חזקה דיה בכדי להעמיד את הבית על תילו ולהבטיח שימוש נוח ובטוח בבית ללא הצורך בעשרות ומאות טונות של בטון, שעיקר תפקידם הוא להחזיק את עצמם. בניה מודרנית מאפשרת להוזיל מאוד את עלויות הבניה, לקצר מאוד את פרק הזמן הנדרש להשלמת הבניה ולפנות משאבים רבים יותר ליצירת מרחב מודרני של איכות חיים בתוך המבנה. כך למשל, אם תבחרו לבנות את הבית שלכם על פי המודל המודרני של בניה קלה, תוכלו להשלים את תהליך הבניה בתקציב נמוך הרבה יותר, ולהשאיר תקציב רב יותר לצורך עיצוב הבית, הריהוט שלו, הריצוף שלו וכן הלאה. במקרה כזה, תוכלו גם לבנות בית גדול יותר, שכן באותו מחיר של בניית בית קל בשטח של מאה מ"ר למשל, תוכלו לבנות לכל היותר בית מבטון בשטח מקסימלי של חמישים מ"ר.

מי מבצע בניה מודרנית?

בניה מודרנית היא מגמה שקיימת היום לרוחב כל ענף הבנייה וכמעט כל קבלן מכובד מציע את האופציה של בניה מודרנית בהיקפים שונים ובהיבטים שונים. אם אתם רוצים לקחת את הקונספט עד הקצה ולבנות את הבית שלכם על פי המודל של בניה קלה, יהיה עליכם למצוא קבלן וגורם מקצועי המתמחה ספציפית בתחום הבניה הקלה, ויודע לפרוש בפניכם את כל האפשרויות העומדות בפניכם, כמו גם להוציא אותם אל הפועל בסטנדרטים הגבוהים ביותר. חברת י.נ הנדסה היא בדיוק הגורם המקצועי הזה, והחברה מציעה לכם את האופציה של בניה מודרנית משלב התכנון, דרך שלב הביצוע ועד שלב הניהול הכולל של הפרויקט.