בניה מתקדמת

תוכן עניינים
אם אתם נמצאים בתהליך של הכנות לקראת בניית הבית הפרטי שלכם, סביר להניח ששמעתם את המושג בניה מתקדמת, ועל אף שזה נשמע מעולה, אתם לא ממש יודעים מה זה אומר ואיך בכלל אפשר לשלב את הבניה הזאת בפרויקט שלכם. ובכן, בניה מתקדמת בפשטות, היא בניה שמבוססת על עקרונות בניה חדשניים, הכוללים בתוכם הנדסת חומרים מתקדמת, טכניקות בניה מתקדמות, עקרונות ירוקים ואקולוגיים, חיסכון באנרגיה, מזעור תביעת האצבע המזהמת וכן הלאה. במובנים רבים, גם בניה טרומית היא בניה מתקדמת, אם כי כיום ישנן טכניקות מתקדמות הרבה יותר. על התחום הכללי שנקרא בניה מתקדמת מספרים לכם בשורות הבאות, המומחים של בית פלוס, המתמחה בשירותי תכנון, בנייה וניהול של פרויקטי בניה פרטית.
בניה מתקדמת

מהן דוגמאות של בניה מתקדמת?

בניה מתקדמת הוא כמובן תחום גדול ונרחב ואין זה המקום לפרט את כל האלמנטים שהוא כולל. יחד עם זאת, אפשר לציין מספר אלמנטים מובילים שנחשבים על פי רוב לאלמנטים המשקפים תפיסה מתקדמת בענף הבנייה. אלמנטים אלה כוללים למשל את הבניה הקלה, שמבוססת על עקרונות בניה אקולוגיים ומבטיחה רמה גבוהה של בידוד, חיסכון באנרגיה, חיסכון בזיהום הסביבה וחיסכון בחומרי גלם מזהמים. בניה מתקדמת היא גם בניה שעושה שימוש באמצעים שמזרזים ומקצרים את תהליך הבנייה, כשהדוגמה הקלאסית כוללת את לוחות הטפסנות באמצעותם מבצעים יציקות בטון במהירות ובקלות, ללא צורך לבנות קירות עץ תמוכים מאוסף של קרשים, מה שמאריך מאוד את תהליך הבניה. אבל בניה מתקדמת כוללת בתוכה גם תפיסות ניהוליות כמו ניהול הפרויקט בידיים מקצועיות ולא בידי הלקוח, למשל כמו חברת בית פלוס שמנהלת עבורכם את הפרויקט כולו, מגייסת את כל אנשי המקצוע הנדרשים, מבצעת את כל הפעולות הנדרשות הן באתר הבניה והן מול הרגולטור ומוודאת שהפרויקט מושלם בלוחות הזמנים שנקבעו, על פי תכנית הבנייה והיתר הבניה של הפרויקט ובמסגרת התקציב שנקבע לפרויקט.

מי מבצע בניה מתקדמת ולמה זה חשוב?

כאמור, בניה מתקדמת מאפשרת לכם להעמיד בית בסטנדרטים הרבה יותר גבוהים מאשר הבניה מסורתית, ולהשלים את המשימה בתוך זמן קצר יותר ולכן גם בתקציב נמוך יותר. יחד עם זאת, בכדי להיות מסוגלים לספק את היכולות של בניה מתקדמת, חייבים הקבלנים לרכוש את היכולות האלה, לשפר ולשכלל אותם ולהשקיע בהם גם לא מעט כסף ומאמץ ומרביתם פשוט מעדיפים שלא להיכנס לתחום ולהמשיך עם הטכניקות המסורתיות שהם מכירים. זוהי כמובן בחירה לגיטימית לחלוטין, אבל היא לא מאפשרת להם להתחרות בשוק שבו דרישות הלקוחות הולכות ונעשות גבוהות יותר ובו הסטנדרטים גם הופכים להיות ייחודיים וגבוהים יותר. אם חשוב לכם לבנות את ביתכם באמצעות האסכולה של בניה מתקדמת וגם ליהנות מכל היתרונות והערכים החשובים שבניה זו מציעה לכם, חשוב שתבחרו בקבלנים המציעים באופן מוצהר את היכולות של בניה מתקדמת, ואף תבחרו בגוף מרכז ומנהל שינהל עבורכם את הפרויקט כולו, שכן זוהי בדיוק המשמעות של בניה מתקדמת. חברת י.נ הנדסה היא קבלן רשום המתמחה במגוון רחב של פרויקטים בענף הבנייה והנדסת הבניין, ומציעה בין היתר את היכולות הייחודיות של בניה מתקדמת בבניית בתים פרטיים. בניה אקולוגית, בניה קלה, בניה טרומית, כל סוגי הבניה שאתם מכירים, לרבות רמת גמר יוצאת דופן בליווי מעצב פנים, אדריכל מקצועי ומהנדס בניין מנוסה, כל אלה מסופקים על ידי בית פלוס כחלק מהתפיסה הכוללת של בניה מתקדמת. מיותר לציין שגם הסטנדרטים בפרויקטים של בית פלוס הם גבוהים יותר מן המקובל בשוק, אבל דווקא ההתנהלות על פי עקרונות הבניה המתקדמת, היא שמאפשרת לחברה להציע את הסטנדרטים הגבוהים הללו במחירים אטרקטיביים ותחרותיים.