בנייה מהירה

תוכן עניינים

מחפשים דרך להשלים את פרויקט הבניה שלכם בצורה מהירה עד כמה שניתן? תהליך בניה הוא לא תהליך קצר וגם לא מהיר. פרויקט כזה יכול להימשך חודשים ארוכים ולעיתים גם יותר משנה, גם בקטגוריה של בתים פרטיים. יחד עם זאת, אם בנייה מהירה היא תנאי חשוב עבורכם, האפשרות הטובה ביותר שעומדת לרשותכם היא האפשרות של בניה קלה, שמאפשרת לכם ליהנות מבית חזק ועמיד כמו כל בית פרטי אחר, וליהנות ממנו בתוך זמן קצר ובתקציב נמוך יותר שיפנה לכם כסף רב לעיצוב הבית וסביבתו. על בנייה מהירה ובנייה קלה מסבירים לכם בשורות הבאות, המומחים של בית פלוס, המתמחה בניהול, תכנון ובנייה של בתים פרטיים בכל סוגי הבניה, לרבות בנייה קלה.

בנייה מהירה

מדוע חשוב לסיים את הבניה במהירות?

מן הסתם, הסיבה המרכזית שבגינה אתם מחפשים פתרון של בנייה מהירה היא הרצון שלכם לסיים כבר את הפרויקט ולהיכנס אל הבית החדש והגדול שלכם. זוהי כמובן סיבה מצוינת לסיים את הבנייה כמה שיותר מהר, אבל לבנייה מהירה ישנה סיבה אחת חשובה נוספת והיא דווקא מתמקדת יותר בהיבט הכלכלי. ככלל, ככל שהפרויקט ארוך יותר, כך העלות שלו גבוהה יותר. מדוע? מכיוון שככל שהפרויקט ארוך יותר, המשמעות היא שמושקעות בו יותר שעות אדם ולכל שעת אדם ישנה עלות. אם הפרויקט מתארך בגלל מריחה ועיכובים, הרי שיש לכך עלות נוספת כתוצאה מתקלות וטעויות שגם גורמות לעוגמת נפש רבה וגם עולות כסף. בקצרה, איך שלא מסתכלים על זה, בנייה מהירה היא יתרון משמעותי בכל פרויקט בניה, והשאלה היא רק מה זאת אומרת מהירה. מהירה בבנייה כבדה יכולה להיחשב גם תקופה של שנה אחת של בנייה, אבל לרבים זה לא מספיק מהר. אם אתם מחפשים פתרון שיאפשר לכם להשלים את תהליך הבנייה בתוך מספר חודשים, 6-9 חודשים, בניה קלה הוא הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

מה הופך את הבניה הקלה לבניה מהירה?

ובכן, בניה קלה היא בניה שהיא קלת משקל ושגם קל יותר לבצע אותה. בבנייה קלה אין שלד בטון והרי שלב השלד הוא השלב הארוך ביותר בכל פרויקט בניה. לבית הבנוי בבנייה קלה יש אמנם שלד, אבל השלד הזה מורכב כמו לגו והוא מבוסס על קורות פלד ומתכת, ביניהן נמתחים לוחות עץ או פאנלים מבודדים מוכנים. זה לא יהיה מוגזם לומר שבאמצעות בנייה קלה, אפשר להרים את כל שלד המבנה בתוך שבוע אחד בלבד. שלב הגמר הוא זהה בין בנייה כבדה ובנייה קלה, שכן בשני המקרים מדובר על תהליך של הלבשת השלד בטיח, צבע, ריצוף, כלים סניטריים, חיפוי, חלונות, דלתות וכן הלאה. אלא שבראייה הכוללת של הפרויקט כולו, פרויקט בניה קלה הוא ללא ספק גם פרויקט של בנייה מהירה והשלמתו אורכת זמן קצר יותר משמעותית מאשר בנייה כבדה.

האם נדרש איש מקצוע מומחה לצורך בנייה קלה?

התשובה היא בהחלט כן. רבים מהעוסקים בתחום של בנייה קלה הם קבלנים ואנשי מקצוע שלאורך שנים עסקו בבנייה המסורתית הכבדה, ורובם עדיין עוסקים בה. יחד עם זאת, אנשי מקצוע אלה רכשו יכולות וידע בתחום הבנייה הקלה, ויכולות כאלה אכן נדרשות. חברת י.נ הנדסה היא קבלן רשום המציע שירותי ניהול, תכנון וביצוע מלאים לכל פרויקט בניה ובכלל זה מציעה גם פתרונות מתקדמים של בנייה מהירה באמצעות פתרונות בניה קלה חדשניים וטכניקות בנייה מתקדמות, המאפשרות להשלים פרויקטים שלמים בתוך חודשים ספורים וגם מותירים בכיסכם תקציב רב לעיצוב הפנים של הבית.

בניה מהירה

תהליכי בניה הם, מן הסתם, תהליכים שאורכים חודשים ארוכים ולעיתים גם שנים. לזמן הבנייה הזה יש עלות ישירה כתוצאה מהתשלום הנדרש עבור כוח האדם המשתתף בפרויקט ועלות עקיפה בגין העלויות שצריך לשאת בהן הלקוח בכדי למצוא מגורים חלופיים עד שהבית יהיה מוכן. בהתאם לכך, בניה מהירה הופכת יותר ויותר למרכיב מפתח בכל פרויקט בניה ועם הטכנולוגיות הקיימות כיום, זה בהחלט אפשרי. מהי בניה מהירה? עד כמה היא מהירה? האם אתם יכולים לצפות לסיום פרויקט הבניה בתוך שבועות, אולי חודשים ספורים? האם למהירות יש מחיר שמשלמים באיכות וברמת המקצועיות? על שאלות אלו ועוד, עונים לכם בשורות הבאות המומחים של חברת בית פלוס, המתמחה בניהול, תכנון וביצוע פרויקטי בניה פרטית.

בנייה מהירה

אז מה זה בניה מהירה ומה הופך אותה לכזאת?

פרויקט בניה הוא כאמור, פרויקט שיכול להימשך לאורך חודשים ארוכים ולעיתים גם שנים ולזמן שעובר מרגע הזנקת שלבי התכנון הראשוניים של הפרויקט ועד שלב האכלוס ומסירת המפתח, יש השפעה קרדינלית על העלות הכוללת של הפרויקט. מעבר לכך, כאשר פרויקט נמשך זמן רב מדי, יכולה להיות לכך השפעה משמעותית על ההיבט הכספי של מימון הפרויקט, שכן התפתחות המצב הכלכלי לאורך זמן אינה ידועה לנו ומה שנכון לנו היום, יכול לא להיות נכון לנו בעוד שנה או שנתיים. בניה מהירה היא בניה שמאפשרת לכם להתחיל ולסיים את פרויקט הבניה שלכם בזמן שיא, אם כי לא מדובר בשבועות בודדים אלא בחודשים ספורים, עד שנה. זמן הבניה תלוי כמובן בהיקף הפרויקט, בגודל המבנה, במורכבות הבנייה שלו, אבל יותר מכל באופן בו אתם מנהלים אותו.

ניהול פרויקט בניה

על מנת להבטיח בניה מהירה של מבנה, הדבר החשוב ביותר הוא האופן בו מנוהל הפרויקט. אם אתם מנהלים את הפרויקט שלכם בעצמכם מבלי שיש לכם רקע והיכרות עם ענף הבנייה, אתם בהחלט יכולים לצפות לחריקות, עיכובים ובעיות עם אנשי המקצוע השונים המעורבים בפרויקט, עם התיאום ביניהם ועם זרימת הפרויקט לאורך הזמן. במודל זה יהיה עליכם להשקיע זמן ומאמץ רבים באיתור אנשי מקצוע פוטנציאליים, בבחינתם היסודית, בבחירתם, בסגירת הסכם עבודה ובתיאום בין כולם ולא מדובר כלל וכלל במשימה פשוטה. כאשר אתם מטילים את מלאכת הניהול על גורם מרכז אחד, שמכיר את תהליך הבנייה לפני ולפנים, אתם למעשה מבטיחים זרימה חלקה ומהירה של הפרויקט וחיסכון עצום בתקציב הכולל שלו.

לא רק ניהול טוב, אלא טכניקה נכונה

אחרי שאמרנו את זה, בניה מהירה לא יכולה להסתמך רק על מודל הניהול של הפרויקט, וישנה חשיבות רבה גם למודל הבנייה המיושם. כך למשל, בניה קלה נחשבת לבניה המהירה ביותר, הקלה ביותר וגם הזולה ביותר. אם תחליטו לבנות את הבית שלכם מעץ או מפאנלים מבודדים למשל, תוכלו להשלים את הבניה בתוך פרק זמן קצר של מספר חודשים, כולל שלבי הגמר והאכלוס. לעומת זאת, אם תבחרו במודל הבניה הכבדה המבוססת על בניית שלד מבטון יצוק, אתם יכולים לצפות לפרק זמן ארוך יותר של יותר משנה.

אז כמובן שמהירות הבניה היא לא הפרמטר היחיד בקבלת החלטות סביב פרויקט בניה, ואולי אפילו לא מהחשובים שבהם. יחד עם זאת, בניה מהירה היא בהחלט אפשרית והיא גם אינה כרוכה בוויתור על סטנדרטים גבוהים של בניין, על רמה מקצועית ועל החוזק המבני של המבנה הסופי. חברת י.נ הנדסה מציעה לכם את כל הטכניקות המתקדמות העדכניות בכדי להשלים את הפרויקט שלכם במהירות, בקלות ובזול.