תאונת עבודה

תוכן עניינים

תאונות עבודה מתרחשות כאשר עובד נפצע או נהרג כתוצאה מתקרית בעבודה. תקריות אלו עלולות להיגרם מגורמים רבים, כולל עיצוב מקום העבודה, הכלים והחומרים בהם נעשה שימוש, ונוהלי הבריאות והבטיחות שעובדים נוקטים בהם.

ישנם סוגים רבים ושונים של תאונות עבודה שעלולות להתרחש. למשל, ישנן מחלות מקצוע כמו הרעלת עופרת שעלולה להיגרם מחשיפה לעופרת בצבע ובחומרים אחרים. סוג נוסף הוא כאשר עובדים נפגעים בגלל מכונות או ציוד לא בטוחים.

למידע נוסף היכנסו לאתר שלנו http://emun.org.il

 

האם מקבלים פיצויים?

תאונות עבודה הן אחד מגורמי המוות המובילים בארצות הברית. בשנת 2013 מתו 4,585 אנשים מתאונת עבודה ו-50,000 נוספים מתו ממחלות מקצוע.

פיצויים לעובדים היא מערכת המעניקה הטבות לנפגעים בעבודה או למשפחותיהם אם ימותו כתוצאה מתאונת עבודה. מערכת זו מנוהלת על ידי ממשלות מדינה שיש להן סמכות שיפוט לגבי תביעות פיצויים של עובדים המוגשות במדינות שלהן.

על מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) מוטלת המשימה לאכוף סטנדרטים שנקבעו על ידי הקונגרס על מנת למנוע פציעות ומחלות במקום העבודה. OSHA מנהלת ואוכפת תקנות בטיחות הנוגעות לחשיפה של עובדים לחומרים רעילים או לחומרים פיזיים מזיקים; שמירה על מכונה; בטיחות בחשמל; בטיחות באתר בנייה; חומרים רעילים

תאונות עבודה אינן נדירות במקום העבודה. הם קורים כאשר העובדים אינם זהירים ואינם פועלים לפי נהלי הבטיחות. אבל מה קורה כשעובד נפגע בעבודה? אילו זכויות יש לו או לה?

פיצויי עובדים היא מערכת המעניקה הטבות עבור פציעות או מחלות הקשורות בעבודה. זה נועד לעזור לך לשמור על רמת החיים שלך בזמן שאתה מרפא וחוזר לעבודה. אם אינך יכול לחזור לעבודה הישנה שלך, הוא עשוי לשלם הטבות בזמן שאתה מחפש עבודה אחרת.

 

הזכויות כשקורות תאונות עבודה

המעסיק משלם למערכת באמצעות דמי ביטוח, כך שאין דמי כיס לעובד.

תאונות עבודה הן אחד הגורמים הנפוצים ביותר למקרי מוות כתוצאה מעבודה. הם גם גורם מוביל לנכות והחמצת ימי עבודה.

בכל שנה, יותר מ-4 מיליון עובדים בארצות הברית סובלים מפציעה או מחלה הקשורה לעבודה. הרוב המכריע של פציעות ומחלות אלו קורות בעבודה או כתוצאה מתנאי עבודה.

מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) אחראי על אכיפת תקני בטיחות ובריאות פדרליים במקום העבודה. ל-OSHA יש סמכות שיפוט על מעסיקים במגזר הפרטי עם 10 עובדים או יותר, סוכנויות פדרליות, ממשלות מדינתיות ומקומיות, סוכנויות תעסוקה, מעסיקים ימיים המעסיקים שוטרים, ותעשיות מסוימות במגזר הפרטי כגון כרייה או בנייה.

אחד הגורמים הנפוצים ביותר לתאונות במקום העבודה הוא טיפול ידני. טיפול ידני יכול להיות כל דבר מהרמת חפץ כבד ועד שימוש במלגזה. הסיכון לפציעה גדל כאשר טיפול ידני נעשה בצורה לא נכונה. זה יכול לקרות כאשר מישהו מרים משהו גבוה מדי, או שהוא לא משקיע בו את משקלו, או שהוא משתמש בגב שלו במקום ברגליים.

תאונות טיפול ידני יכולות להתרחש גם אם אנשים מנסים להרים משהו כבד מדי עבורם. זה אולי לא יהיה כבד מספיק כדי שיכאב להם אם הם יפילו אותו על עצמם, אבל אם הם ינסו לשאת אותו למרחקים ארוכים, זה עלול להוביל לפציעה.