קונסטרוקצית פלדה

תוכן עניינים

קונסטרוקצית פלדהקונסטרוקצית פלדה

השימוש של קונסטרוקצית פלדה פופולרית בפרויקטים רבים הקשורים לשלד הבניה. קונסטרוקצית פלדה הינו גיבוי לבטון שלרוב אינו יכול לעמוד כשלעצמו, תפקיד הפלדה למעשה לייצב את הבטון ולשמור על יציבות הבנייה באופן מלא. מלבד לכך, פלדה נוחה יותר לעבודה ואף זולה מאשר שימוש בבטון, עם זאת לא ניתן יהיה לעבוד רק עם פלדה כשלעצמה ולכן השילוב ביניהם מוצלח. 

 

קונסטרוקצית פלדה – בתים פרטיים

אמנם  השימוש בפלדה עבור שלד הבניה נפוץ בעיקר כאשר מדובר על מבנים רבי קומות, אך היום גם בתים פרטיים נעזרים בקונסטרוקצית פלדה, גם בכדי להוזיל את מחיר הפרויקט, וגם בשביל להקל על בעל המקצוע ולזרז את עבודתו.

השימוש בבנייה בעזרת פלדה לא חייבת להיות רק לצורך שלד הבית, אלא גם לצורך נקודות עיצוביות שונות בבית עליהן נפרט בהמשך, כמו לדוגמא פרגולה ועוד… 

קונסטרוקצית פלדה – רישיון וסיווג בעל מקצוע

כאשר מדובר על פרויקטים גדולים, בין אם השימוש בפלדה רלוונטי או לא, עליכם לוודא כי בעל המקצוע מחזיק ברישיון המתאים אם בכלל. שימו לב, ענף הבנייה הינו ענף פחות פרוץ מאשר בעבר, אך גם היום ישנם קבלנים אשר לא מחזיקים ברישיון. כאשר קבלן אינו מחזיק ברישיון היקף עבודתו החוקית מצומצם, הוא אינו יכול לקחת על עצמו פרויקטים גדולים, בדרך כלל מדובר על סכומים העולים על כ-40 אלף ש"ח. עם זאת, עבורכם מה שקריטי הוא לא הסכום אלא היתר הבניה שאתם רוצים לקבל בסופו של דבר מהמועצה המקומית. שימו לב, גם כאשר לקבלן יש רישיון, לא בטוח שיש לו את הסיווג המתאים לביצוע העבודה, תוכלו לראות בקלות את הסיווג של הקבלן והאם הוא מתאים לעבודה דרך אתר משרד השיכון והבינוי. 

 

קונסטרוקצית פלדה עבור עיצוב

כפי שציינו, השימוש בפלדה הפך לנפוץ מאוד היום ולא רק עבור בניית שלד הבית אלא גם עבור קניונים פתוחים לצורך מכסה, כמו כן ישנם גם מפעלים, חוות, בתים פרטיים ועוד שימושים רבים לעיצוב הבית באמצעות פלדה. את עיצוב המבנה מעצב האדריכל על פי בקשת הלקוח, יש חשיבות רבה לעיצוב לא רק בשל הנראות החיצונית אלא גם בגלל תנאי מזג האוויר השונים במקום, עלויות ועוד… עיצוב של קונסטרוקצית פלדה הינה זולה יותר מאשר השימוש בבטון או כל חומר גלם אחר למעט בניה קלה שמחירי חומרי הגלם שווים פחות או יותר.

קונסטרוקצית פלדה – יתרונות

השימוש בפלדה מעניק יתרון גדול עבור בעל המקצוע שכן עלויות חומרי הגלם נמוכות יותר, כך גם הלקוח מרוויח בעלויות נמוכות מאשר היה אמור לשלם עבור בנית בטון. מלבד לכך, פלדה מהווה עוד יתרון, ניתן לחזק מבנים ישנים הסובלים מפגיעות חיצוניות באמצעות פלדה, הפלדה מעניקה אפשרות לחדש ולחזק את הבניין עד שיגיע למצב תקין ובטוח. דרך נפוצה של חיזוק מבנה הוא על ידי עטיפה באמצעות מוטות פלדה, עטיפה של עמודי הבניה אשר כבר מתחילים להתפורר. עוד יתרון של שימוש בפלדה הוא חוזקת חומר הגלם אשר לה סיבולת גבוהה ולכן אורך חיים של פלדה יהיה ארוך מאשר כל חומר גלם אחר.

 

קונסטרוקצית פלדה – בחירה נכונה

מציאת חברה מקצועית אשר תעבוד בסנכרון מלא אל מול הבקשות שלכם אינה מטלה פשוטה. אם כבר חוויתם פרויקטים של בניה בעבר אתם בוודאי מכירים את הלחץ בו אתם שרויים, במיוחד כאשר מדובר על נכס חדש שחסכתם המון בשבילו. על מנת שתוכלו להבטיח את טיב הפרויקט עליכם לבחור בקפידה את בעל המקצוע אשר ישרת אתכם. הבחירה צריכה בראש ובראשונה להעשות על ידי סינון של בעלי מקצוע אשר אינם מחזיקים ברישיון, בין אם הם מעולים או לא, ללא רישיון לא תוכלו לקבל היתר בניה מצד הרשויות.

לאחר מכן בשלבי הסינון עליכם יהיה לחפש בעל מקצוע אשר יקבל את התקציב שיש לכם לשלם לו. עניין חשוב בנושא התקציב הוא לא לחפש דווקא את בעל המקצוע הזול ביותר, כפי שאתם יודעים על זול משלמים בדרך כלל ביוקר. כמובן אין שום דבר פסול בלבחור איש מקצוע על פי חוות דעת של קרובים שלכם, ההיפך הוא הנכון. לאחר שהתמקדתם במספר בעלי מקצוע אשר תהיו מעוניינים לעבוד איתם, עליכם יהיה להגיע לייעוץ אישי כדי לקבל הכוונה לצורת העבודה של אותו בעל מקצוע, לוודא שהינו מחזיק ברישיונות וכמובן לסכם תקציב עבור פרויקט. רק לאחר ייעוץ אישי ובחינת הכימיה ביניכם תוכלו באמת לדעת אם בעל המקצוע הזה מתאים לכם לסוג הפרויקט.

עליכם לזכור שענף הבנייה הינו ענף נרחב, לכל קבלן יש תחום התמחות מסוים. גם אם הקבלן מחזיק ברישיון עליכם לבחון האם מדובר על סיווג אשר מתאים לכם. אם אתם מחפשים שיפוץ בבית אתם צריכים קבלן שיפוצים ולא קבלן של כבישים ותשתיות. בסופו של דבר, אם תשקיעו את הזמן שלכם בבחירת בעל המקצוע בהתחלה, המשך כל הפרויקט יהיה קליל וללא הפתעות לא נעימות.

קונסטרוקצית פלדה