איטום קירות חיצוניים עם סנפלינג

תוכן עניינים

איטום קירות חיצוניים הוא תהליך של מריחת חומר איטום על פני השטח החיצוניים של הבניין כדי להגן עליו מפני חדירת מים. האיטום מיושם בדרך כלל בצורה נוזלית ולאחר מכן מיובש. זה נעשה באמצעות כף או מברשת. חשוב לציין שהאיטום צריך להיות מסוגל לעמוד בתנאי מזג אוויר קיצוניים כמו רוח, גשם, שלג וברד. איטום הקירות החיצוניים הוא תהליך של מריחת חומר איטום על המבנה החיצוני. זה נעשה כדי להגן על המבנה מפני נזקי מים, וגם כדי לעצור את דליפת האוויר. איטום קירות חיצוני יכול להתבצע עם סוגים שונים של חומרים, כגון צבע לטקס או אטם סיליקון. התהליך נעשה בדרך כלל ביד, אך במקרים מסוימים ניתן להשלים אותו עם מרסס נטול אוויר או מכונת כביסה חשמלית.

ישנם שני סוגים עיקריים של איטום קירות חיצוניים. האחד מיועד לבתים קיימים והשני מיועד לבנייה חדשה.

בתים קיימים:

הצעד הראשון לאיטום קיר חיצוני הוא זיהוי סוג הצבע בו השתמשו על הקיר על מנת לברר באיזה סוג סילר יש להשתמש. אם יש סדקים או חורים, יש לאטום אותם עם מילוי סדקים או תרכובת פילוס עצמית לפני שצובעים אותו עם איטום.

בנייה חדשה:

לבתים חדשים יש סוג אחר של צבע והם צריכים איטום ספציפי משלהם. הצעד הראשון יהיה ליישם פריימר ואחריו שכבת עליון שתוכננה במיוחד עבור קירות חיצוניים.

איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חצוניים וסדקים בסנפלינג הוא תהליך הכולל התקנת שכבת חומר דקה בצד החיצוני של הקיר. תהליך זה יכול להיעשות על ידי סנפלינג מראש הבניין או על ידי הצמדת פיגומים לצד ולאחר מכן עבודה מטה. סנפלינג היא שיטה של ירידה מגובה באמצעות חבל. הוא משמש לעתים קרובות בטיפוס סלעים, במערות וכאמצעי חירום לירידה מבניינים או אזורים גבוהים אחרים במקרה של שריפה או חירום אחר. סנפלינג היא טכניקה של ירידה של טיפה אנכית, כמו פני סלע, באמצעות חבל. הוא ירד על ידי שימוש בחבל קבוע או סולם והוא משמש לעתים קרובות בפעולות חילוץ. בענף הבנייה משתמשים בסנפלינג לרוב כדי לרדת מגובה רב להתקנת ציוד או עבודות סקר מתחת. זה יכול להיעשות עם אדם אחד או שני אנשים כאשר אחד הוא "הסנפן" והשני הוא "המגן". איטום קירות חיצוניים באמצעות סנפלינג הוא תהליך בו חותמים את החלק החיצוני של המבנה מבחוץ. תהליך זה נעשה על ידי הצמדת חבל לראש הקיר ולאחר מכן סנפלינג מטה. לאחר מכן האדם משתמש במברשת כדי לצבוע איטום על הקיר.

סנפלינג הוא צורת טיפוס שמשתמשת בחבל כדי לרדת במדרון תלול. הטכניקה משמשת לרוב בחילוץ הרים, בו על המחלץ לרדת מגובה רב מבלי לסכן את עצמו או את הנפגע. סנפלינג היא טכניקה שניתן להשתמש בה לאיטום קירות חיצוניים. התהליך כולל שימוש בחבלים כדי להוריד את העובד כלפי מטה בחלקו החיצוני של הבניין, כאשר רגליהם על 'שרשרת דייזי' או 'נדנדה', שהיא סדרה של לולאות המחוברות לחבל. ניתן להשתמש בטכניקה זו על מנת ליצור איטום אטום על קירות חיצוניים, החשוב למניעת חדירת רטיבות וגרימת רטיבות.