שילוב אלומיניום בעת בנייה קלה – כל מה שצריך לדעת

תוכן עניינים

בנייה קלה הופכת לטרנדית ופופולרית יותר בארץ ובעולם ונראה שבשנים הקרובות אנו נראה יותר ויותר מבנים אשר נבנים בצורה זו. המהירות והיכולת לשלב מגוון של חומרי גלם כדוגמת אלומיניום, מהווים יתרון ענק. אז אם גם אתם עומדים להצטרף למהפכה השקטה, אנו מזמינים אתכם לגלות כיצד לשלב אלומיניום בתוכה. סקרנים? הצטרפו אלינו לכתבה הבאה.

 

שימוש באלומיניום כחומר מבודד

מכיוון שבבנייה קלה אנחנו לא משתמשים בחומרים אשר נחשבים למבודדים הישנים כדוגמת בטון ובריקים, אנו זקוקים לחומר אשר יוכל לבודד באופן איכותי בין הפנים לחוץ. בתוך כך, נכנס לתמונה האלומיניום אשר ידוע מזה שנים כחומר מבודד ברמה הגבוהה ביותר ועוזר לנו ליצור את הבדלי הטמפרטורה הרצויים. האלומיניום משמש גם כמבודד לחות וסאונד ובזכות העובדים שניתן להשתמש בכמה שכבות שלו, הוא חלק אינטגרלי מפרויקטים רבים של בנייה קלה בארץ ובעולם.

 

תריסים מאלומיניום ליצירת הצללה

התחלנו לדבר על החשיבות של האלומיניום כחומר מבודד אולם גם באספקט של ההצללה יש לו חשיבות מן המעלה הראשונה. תריסי האלומיניום נחשבים לשימושיים במיוחד בזכות העובדה שניתן לשלוט בעוצמת האור אשר תיכנס לבית ובמיוחד משום שהם אינם שוקלים הרבה – עניין בסיסי בכל הנוגע לבנייה קלה. ניתן להשתמש בתריסים חשמליים אשר מתבססים על פרופילים של אלומיניום או להשתמש בתריסים אשר עשויים מאלומיניום, כאשר היתרון שלהם טמון גם בקלות הניקוי והאחזקה.

 

יצירת מעקה מאלומיניום ומדרגות כניסה בבנייה קלה

מעקה אשר נוצר מאלומיניום מהווה פתרון נהדר בתחום הבנייה הקלה משום שניתן להכין אותו  מראש על פי הממדים הדרושים ולהציב אותו כאשר מחברים את חלל הכניסה של הבית. ניתן גם להיעזר במדרגות אלומיניום בכדי ליצור לוק הייטקי גם בבנייה קלה ולכן מדובר בחומר נפלא שתורם רבות לענף זה. כמו כן, העלות של יצירת אלמנטים אלו אינה גבוהה במיוחד והעובדה שניתן לבצע ריתוכים מהירים או פרזולים פשוטים, תורמת לעובדה שמדובר באחד החומרים הכי פופולריים בשיטת בנייה זו.

 

הוספת דלת פנימית או חיצונית אשר עשויה מאלומיניום איכותי

שער כניסה או דלת לבית? הנה עוד אספקט שבו אנו נעזרים ביתרונות של האלומיניום בעולם הבנייה הקלה. העובדה שאנו זקוקים לחומר אשר מצד אחד יהיה עמיד לטמפרטורות גבוהות ומצד שני גם לרטיבות ולגשם, גורמת לו להיות שימושי במיוחד. למעשה, ניתן לראות גדרות מסביבם לבתים אשר נבנו בבנייה קלה אשר עשויים מאלומיניום כמו גם דלתות פנים וחוץ אשר מתבססים על חומר גלם נפלא זה. למעשה, אין זה פלא שהעלייה בביקוש לאלומיניום קרתה באותן שנים שהם עלתה הפופולריות של הבנייה הקלה

*** המאמר נכתב באדיבות המומחים של א.מרום אלומיניום – חברת אלומיניום מהמובילות בישראל אשר מספקת מעטפת של פתרונות אלומיניום מתקדמים לבתים ולעסקים.

בקרו באתר החברה: https://sorag.co.il