קרקע חקלאית למכירה – האם כדאי?

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, קרקע חקלאית למכירה הפכה לאחד מאפיקי ההשקעה הפופולאריים ביותר, בזכות תשואות הגבוהות יחסית. כיום רבים מתעניינים באדמות הללו, אך נשאלת השאלה המתבקשת האם באמת כדאי לקנות קרקע כזו בכל מחיר? כדי להבין מתי מדובר בהזדמנות אמיתית, יצרנו את המאמר שלפניכם.

היתרונות של קרקע חקלאית למכירה

אין ספק, קרקע חקלאית למכירה יכולה בהחלט להיות השקעה מצוינת בטווח הקצר ו\או הארוך, אם מוודאים כי אכן מדובר בעסקה משתלמת:

  • מהו מחיר הקרקע? – כמובן שמחיר הקרקע הוא חלק מהתשובה לשאלה האם כדאי לקנות אותה. חשוב להבין שמדובר באדמה חקלאית לכל דבר אשר השווי שלה תלוי קודם כל במיקומה הגיאוגרפי. ובהתאם למיקום, כך גם המחיר.
  • תכנונים עתידיים – מהם התכנונים לגבי הקרקע? האם ייתכן שישנם תכנונים שעלולים לפגוע בסיכוי שהקרקע תהפוך מותרת לבנייה? מצד שני, אם מדובר בקרקע בסמוך לאזורים מאוכלסים, הרי הסיכוי שהקרקע תופשר גבוה יותר. קחו בחשבון שבאזורים בהם יש ביקוש לנדל"ן – הקרקע תופשר מהר יותר.
  • התשואה – חשוב לדעת שמגרש חקלאי אינו מתאים למשקיעים חסרי סבלנות המעוניינים בתשואה מידית. כלומר, מדובר באפיק כלכלי כדאי בעיקר למשקיעים סבלניים ובעלי יכולת כלכלית. קחו בחשבון שאמנם התשואה אינה מידית אך בשנים האחרונות הליכי ההפשרה הפכו פשוטים יותר, כך שתוך מספר שנים בודדות תהנו מהתשואה המיוחלת.
  • מימון מלא – דעו כי ישנן חברות המציעות אפשרות למימון מלא של קרקע חקלאית כך שאם אתם משקיעים מתחילים ואין בידכם הון עצמי, זו הזדמנות לעשות את צעדיכם הראשונים. כמובן שיש לקרוא היטב את החוזה ולרדת גם לפרטים הקטנים ביותר, כדי לוודא שאכן תצאו עם רווח בסופו של דבר.

האם לא כדאי לרכוש פשוט דירה?

שוק הנדל"ן הישראלי הולך והופך יקר יותר במהירות, כך שרבים נותרים מאחור. עם זאת, קרקע חקלאית למכירה מאפשרת גם למי אשר אין בידו הון עצמי גבוה מידי, להיכנס לעולם ההשקעות ולראות תשואות יפות תוך זמן קצר יחסית. אמנם לא קצר כמו תשואה לאחר רכישת דירה, אך עם מעט סבלנות – ייתכן שתגלו מדובר בהשקעה הטובה ביותר שתעשו.

כמה מילים לסיום

אין ספק, רכישת קרקע חקלאית למכירה יכולה להיות דרך מצוינת להגדיל את ההון שלכם וליהנות מהכנסה פאסיבית מצוינת ברגע שבו עוברת הפשרה. עם זאת, חשוב לבצע את המחקר שלכם ולוודא שאתם מבינים את כל הסיכונים הכרוכים בהשקעה זו, אשר בהחלט דורשת מעט יותר סבלנות.

ההמלצה הטובה ביותר היא להיעזר בחברה המציעה ייעוץ והכוונה בכל הקשור לקרקעות, חברה שתלווה אתכם צעד צעד בדרך אל הקרקע המדויקת והמשתלמת ביותר. יחד, יבינו מהם הצרכים והדרישות שלכם, מהו ההון העצמי העומד לרשותכם ועד כמה אתם גמישים וסבלניים. לאחר שיאספו את כל המידע, יציגו בפניכם את הקרקעות שעולות בקנה אחד עם מה שאתם מחפשים. בהצלחה!

למידע נוסף – קרקע חקלאית להשקעה