איכות המים שאנחנו שותים

תוכן עניינים

איכות המים שאנו שותים נקבעת על פי המסלול שעוברים המים מהמקור שלהם ועד שהם יוצאים בפתח הברז בביתנו ובהתאם לכל מה שקורה להם לאורך המסלול הזה. ברמה הלאומית, רשויות המים בישראל מחויבות לפעול בצורה מאוד קפדנית להבטחת איכות המים המסופקת לצרכני המים בישראל. זה אומר תחזוקה של מאגרי מים, חיטוי המים ועריכת בדיקות איכות על בסיס קבוע בכדי להבטיח שהמים המוזרמים לבתי הצרכנים בישראל הם מים איכותיים ובטוחים לשתייה. יחד עם זאת, מרגע שהמים נכנסו למערכת הצינורות הביתית, האחריות על המים עוברת אלינו, הצרכנים, וגם בצנרת הזאת, אחרי שעברו מסלול כל כך ארוך בצורה תקינה, יכולים המים לאבד מאיכותם ואף להפוך למסוכנים לשתייה.

איך תבטיחו את איכות המים בברז הביתי?

הצרכן הישראלי הטיפוסי נוטה שלא לסמוך על הרשויות ורבים מהצרכנים בישראל מעדיפים להתקין בביתם ברי מים המכילים מנגנון שלם שמיועד להעביר את המים תהליך של סינון וטיהור רגע לפני שהם נמזגים אל תוך כוס השתייה. בהיבט זה, ראוי לומר כבר עכשיו שהמים בישראל הם בטוחים לחלוטין לשתייה, ורבים מאלו שבוחרים להשתמש בברי מים, עושים זאת לאור הטענה שבר המים משפר את טעמם של המים ותו לא. יחד עם זאת, בכדי להבטיח את איכות המים בבית, ישנו דבר אחד חשוב שצריך לבצע והוא לתחזק את צנרת המים הביתית שלרוב אינה מטופלת במשך עשורים שלמים' עבודות ניקוי וגם חיטוי צנרת מבוצעים על ידי חברת ימית חיטוי צנרת https://maritime.co.il/ המתמחה בתחום ניקוי מאגרי מים חיטוי צנרת ועוד.

חיטוי צנרת מים ביתית הוא תהליך שבו נבדקת הצנרת בכדי לוודא כי אין בה סדקים ופתחים דרכם יכולים לחדור מזהמים אל תוך מערכת המים, ולאחר מכן מבוצע תהליך של ניקוי הדפנות הפנימיות של הצנרת ממשקעי חלודה, חול, מתכות כבדות שהצטברו לאורך השנים ואפילו מרבצים בקטריאליים בנקודות מסוימות, בעיקר בקרבת נקודות חיבור צנרת. לאחר הניקוי, מבוצע חיטוי יסודי של הצנרת באמצעות יישום חומר חיטוי מהסוג המתאים למשך פרק זמן מסוים ובטכניקת חיטוי נבחרת. על כל אלה צריך להחליט איש מקצוע מוסמך ומורשה בתחום של חיטוי מערכות מים. בתום החיטוי מבוצעת בדיקת איכות סופית על מנת לוודא כי לא נותרו במים, לא שיירים של גורמים מזהמים ולא שיירים מחומר החיטוי. לאחר תהליך חיטוי כזה, אתם מבטיחים שהמים שיוצאים מהברז בבית הם באותה איכות בה הם הגיעו אל הבית, וכאמור מדובר בדרך כלל באיכות גבוהה.

אם בכל זאת, אתם רוצים לשפר את טעם המים, ייתכן שתמצאו את ברי המים השונים כפתרון יעיל עבורכם, אבל חשוב לדעת שהמים בישראל הם מים בטוחים לחלוטין ואין שום סיבה לבצע בהם כל פעולה נוספת על מנת להיות מסוגלים לצרוך אותם בצורה בטוחה. עניין של טעם הוא עניין סובייקטיבי וכל אחד רשאי להתמודד איתו איך שהוא רואה לנכון בלי קשר לרמת בטיחות המים.

השאירו פרטים

איכות המים שאנחנו שותים

איכות המים שאנו שותים נקבעת על פי המסלול שעוברים המים מהמקור שלהם ועד שהם יוצאים בפתח הברז בביתנו ובהתאם לכל מה שקורה להם לאורך המסלול

Read More »
התקשרו עכשיו