איך מתבצע איטום בבניה קלה

תוכן עניינים

הבניה הקלה הופכת לפופולרית יותר ויותר, בזכות יתרונותיה הרבים ובפרט התמחור המשתלם מאוד וההקמה המהירה של המבנים. התוצרים של הבנייה הקלה משמשים למגורים, לתעשייה, לעמדות שמירה, משרדים זמניים, כיתות לימוד, חקלאות, תעשייה ועוד, והם מספקים תועלת רבה מאוד. באופן טבעי גם מבנים אלה זקוקים לפתרונות איטום קירות חיצוניים וגגות מותאמים ספציפית עבורם – גם  – ובעמוד זה תמצאו מידע רלוונטי בנושא.

יריעות קלות

איטום גג של מבנה שהוקם בשיטת הבנייה המתקדמת הוא אתגר. בגלל המשקל הנמוך יחסית של הגג, לא ניתן לפרוס עליו יריעות ביטומניות שמהוות את הפתרון הנפוץ ביותר בגגות "רגילים", ולכן נדרש פתרון אחר. אופציה אחת היא יריעות קלות – יריעות אשר מיוצרות מ-PVC, מתאפיינות במשקל קל ומספקות הגנה מצוינת מפני חדירת מים. החיסרון העיקרי שלהן הוא רגישות לפגיעות מכניות, כך שחשוב להתנהל בזהירות כשנדרשת פעולה כזו או אחרת על הגג.

חומרים משחתיים

אופציות נוספות לאיטום גגות בבניה קלה הן חומרים משחתיים. למעשה יש 3 סוגים של משחות: פוליאוריטניות, ביטומניות ואקריליות. משחה פוליאוריטנית היא חומר איטום עמיד מאוד אבל גם יקר למדי. משחה אקרילית מציעה מחיר נמוך אבל מים עומדים יחלחלו דרך גג שנאטם באמצעות משחה זו ולכן נהוג להשתמש בה רק כשהגג משופע. המשחה הביטומנית יקרה יחסית גם היא, אבל העמידות הגבוהה מבטיחה תועלת ארוכת טווח ובהתאם יחס עלות תועלת משתלם.

איטום קירות צבועים

לצד הגג, חשוב מאוד לאטום גם את הקירות החיצוניים של כל מבנה שהוקם בבנייה קלה. איטום לא הרמטי עלול להוביל לחלחול מים פנימה, והתוצאה תהיה נזק לקירות וגם עובש – מפגע תברואתי חמור שגורם במקרים רבים להתפתחות מחלות של דרכי הנשימה.

אם הקירות לא מחופים אלא צבועים, הפתרון הנכון הוא צבע שכולל חומר איטום. בדרך כלל מדובר על חומרים פוליאוריטנים. דגש נוסף במסגרת איטום קיר חיצוני צבוע הוא לוודא שגם סביב פתחי החלונות אין נקודות תורפה שדרכן יחדרו מים – גם כן באמצעות חומרים פוליאוריטנים.

איטום מרווחים ונקודות תורפה אפשריות

מומחה איטום מנוסה יזהה מראש את כל נקודות התורפה והמרווחים בין האלמנטים השונים שמרכיבים את המבנה – ויספק מענה מלא לכל מקום שכזה. בפרט חובה לאטום את המקומות שבהם ישנם קדחים על הגג ובאזורי החלונות. באופן דומה חשוב לאטום היטב את אזורי החיבורים בין יריעות ה-PVC. בכל המקומות הנ"ל משתמשים בחומרים שקופים על בסיס פוליאוריטני. איטום קירות מחופים באבן יתבצע עם חומר מילוי והיישום הוא בפוגות ובחריצים שבין האבנים.

המלצה חשובה נוספת היא להפקיד את מלאכת תכנון האיטום כמו גם היישום של הפתרון הנבחר בידיים מקצועיות – של חברה בעלת ניסיון רב באיטום מבנים שהוקמו בשיטת הבנייה הקלה. בדרך זו מובטחים תשומת לב לכל פרט ושימוש בחומרים איכותיים ועמידים.

המאמר באדיבות חברת הראשון באיטום

השאירו פרטים

תוספת חדר בבניה קלה
תוספת חדר בבניה קלה

איך מתבצע איטום בבניה קלה

הבניה הקלה הופכת לפופולרית יותר ויותר, בזכות יתרונותיה הרבים ובפרט התמחור המשתלם מאוד וההקמה המהירה של המבנים. התוצרים של הבנייה הקלה משמשים למגורים, לתעשייה, לעמדות

Read More »
התקשרו עכשיו