שמאי מקרקעין בירושלים – 6 מקרים בהם אתם זקוקים לשמאי ואנחנו יכולים לעזור

תוכן עניינים

לא רק בעת קניית דירה למגורים או להשקעה תצטרכו את שירותיו של שמאי מקרקעין בירושלים. להלן 6 המקרים בהם אנחנו, יאיר אלה בע"מ, נוכל לסייע לכם בנושא.

אז מתי אתם צריכים שמאי מקרקעין? – ההתמחויות שלנו

כפי שציינו, שימוש בהערכת שמאי לנכס הינה רבה ומגוונת. לכן, במידה ואתם זקוקים לשמאי, ריכזנו עבורכם את כלל ההתמחויות שלנו, כך שאם אתם זקוקים להערכת שמאי לאחת ממטרות אלו – הגעתם למקום הנכון.

הפחתת היטל השבחה

למי שלא יודע, היטל השבחה הינו מס המשולם למועצה או הרשות המקומית בה אתם גרים, זאת עקב עליית ערכו של הנכס שלכם מכל סיבה שהיא. ככלל, שיעור היטל ההשבחה יעמוד על מחצית משווי העלייה.

לא פעם, ביחס למקרים אלו יעלו מחלוקות. על פי רוב, השומה תיערך על ידי שמאי מקרקעין מטעם המועצה, וזה ינסה להגדיל את שווי הנכס ככל הניתן, זאת כדי להגדיל את תשלום המס. במקרים אלו, ניתן לבצע שומה מכריעה ולהגיע להפחתת היטל השבחה לתשלום.

התחדשות עירונית – למה אתם צריכים שומות בהליך פינוי בינוי?

התחדשות עירונית, או בשמה הנפוץ יותר, פינוי בינוי, הינו הליך מורכב וסבוך, שבמסגרתו תיאלצו להתמודד מול אנשי מקצוע רבים, בהם יזמים, עורכי דין, מהנדסים ועוד.

עבודת שמאי מקרקעין בירושלים, בכל הנוגע להתחדשות עירונית רבות ומגוונות. בין היתר, אנו כשמאי מקרקעין בירושלים נבחן את שווי הפרויקט המוצע. כמו כן, עבור יזמים אנו מציעים שירותי ביצוע שומות בהתאם לתקן 21, ליווי מקצועי שוטף להגדלת הרווחיות ואפיקי גיוסי אשראי לפרויקט.

הפחתת תשלומי מנהל – בירושלים פונים לשמאי מקרקעין בירושלים

ישנם תשלומים רבים אותם תיאלצו לשלם בגין החזקה בנכס לגופים מנהליים שונים. בטרם ביצוע התשלום, המבוסס על חוו"ד של שמאי מקרקעין בירושלים או בכל עיר אחרת.

במידה ונדרשתם לבצע תשלום מסוג זה, עומדים לרשותכם 30 יום עד לחובה לשלם ולאפשרות ערר על שיעור התשלום. פנייה מוקדמת אלינו, או לכל שמאי מקרקעין בירושלים אחר, תוכל להפחית את גובה התשלום בצורה משמעותית.

הערכת שווי נכס נדל"ן בעת ביצוע חלוקה בין יורשים

כאשר נכס נדל"ן עובר בירושה למספר יורשים, האידאל הוא לחלק את העוגה באופן שווה בין כולם. משכך, ובשל הרצון להימנע מסכסוכים בין היורשים, ניתן לפנות אלינו לקבלת שירותים.

ככלל, חשוב לשים לב לעניין זה האם על לכנס יש זכויות בנייה נוספות שלא נוצלו, האם הנכס נבנה כדין (במילים אחרות – האם קיים היתר בנייה) ושורת נקודות נוספות.

שומת מקרקעין ל – I.F.R.S

ככל שנכס הנדל"ן שלכם מוחזק על ידי החברה, עליכם לדאוג לכלול אותו בדו"ח המאזן של החברה כנכס לטווח ארוך. הזנת הנכס מתבצעת בהתאם לכללי החשבונאות הבינ"ל, ובמילים אחרות, לפי הנחיות ה – I.F.R.S.

לשם כלילת הנכס בצורה נכונה בדוחות הכספיים של החברה, יש לבצע שומת נדל"ן. לשם ביצוע השומה של הנכס, עומדות לרשותכם שלוש גישות שונות, הן גישת ההשוואה, גישת היוון ההכנסות או גישת נדל"ן להשקעה בהקמה.

חוו"ד מומחה לבית משפט

למרות שהדבר לא רצוי, ייתכן כי מחלוקת בעולם הנדל"ן יגיעו לפתחו של בית המשפט. בין אם מדובר על הפסד מאי השכרה או קביעת דמי שכירות הוגנים, קביעת סכום פיצוי לפינוי דייר מוגן ועוד.

בעת ביצוע שומה לעניין זה, יעריך שמאי בצורה הולמת את כלל האספקטים הנדרשים להליך של הנכס. כך יוכל לבחור עורך הדין שלכם את האסטרטגיה הנכונה לפעולה בהליך.