שיפוץ בניין ישן

תוכן עניינים

מתבאסים בכל יום לחזור הביתה ללובי מיושן ומצהיב, קירות מתקלפים, טיח מתפורר ומעלית שנתקעת כל שני וחמישי? הייתם רוצים להיכנס ללובי מודרני וחדיש, לעלות במדרגות מחופות קרמיקה בהירה אשר תחליף את האריחים הישנים מימי קום המדינה, לזרוק את הזבל לחדר אשפה מדוגם ולא לנסות ”לקלוע למטרה“ בכל פעם מחדש?

ובכן, אפשר להפוך את החלום למציאות. שיפוץ בניין ישן הוא אמנם תהליך הדורש התעסקות, זמן והשקעה כספית לא מבוטלת אבל בסופו של דבר מדובר בהשקעה לטווח הארוך. השקעה אשר פעם אחת תשפר באופן בלתי רגיל את המראה החיצוני של הבניין ואת החזות שלו מבחינה אסתטית, בפעם השניה תשפר את איכות החיים של הדיירים ותעלה את ערך הדירות ופעם השלישית תשמור על הדיירים ועל עוברי האורח מבחינה בטיחותית.

שיפוץ בניין ישן – הסרת צו מבנה מסוכן ?

ובכן, כל בניין הוא שונה מהאחר, נבנה בזמנים אחרים ועשוי מחומרים אחרים חלק מהבניינים מוגדרים כבניין מסוכן ונדרש לעבור הליך שיקום מבנים מסוכנים. לכן, כדי לבנות תכנית עבודה לשיפוץ בניין ישן חייבים לבדוק את המצב שלו ורק אז להחליט מהם הדברים הדחופים ביותר שיש לבצע בשיפוץ. בין השאר, הפעולות הנפוצות ביותר בביצוע פרויקט כמו שיפוץ או חידוש בניין ישן הן:

  • חידוש מערכת האיטום והבידוד בבניין עצמו
  • סיוד וטיח, מילוי סדקים
  • טיוח חיצוני
  • חיזוק אריחים
  • חיפוי חיצוני
  • שיפוץ בניין וחידוש הלובי בבניין
  • החלפת המדרגות וסיוד חדר המדרגות
  • שיפוץ חדר האשפה

לעתים, הרבה פעמים, מכיון שכבר משקיעים כל כך הרבה כסף והבניין באמת נמצא במצב לא טוב מכל הבחינות והוא מאוד ישן גם יש צורך לבצע חידוש של עמודי הבטון או החלפה או חידוש של הברזלים הנמצאים בתוך העמודים במטרה למנוע מצב שבו המבנה נהיה מסוכן ממש כתוצאה מהתנפחות של אותם ברזלים. בנוסף, הרבה פעמים נרתמים הדיירים במטרה להעלות בצורה משמעותית את ערך הדירות ומחפשים יזם לביצוע פרויקט תמ“א 38 שמסייע הן מבחינת היערכות במצב של רעידת אדמה, כלומר עבודות חיזוק כאלה ואחרות והן מבחינת שדרוג הדירות. בפרויקטים מהסוג הזה, נהוג גם להוסיף מרפסות, להוסיף חדר נוסף לדירות, להוסיף מעלית, לשדרג את החניה, את השביל המוביל לבניין ועוד.

שיפוץ בניין ישן – איך מתבצע התהליך בשלבים?

ובכן, לפני שבכלל מתחילים בתהליך, צריך קודם כל להעלות את העניין בפני הדיירים דרך נציגות הועד או חברת הניהול של הבניין. רק אם יתקבל רוב קולות, ניתן יהיה להמשיך ולהוציא את הפרויקט לפועל. במידה ואכן הושג רוב, ניתן יהיה להמשיך לשלב הבא ולבחור קבלן מבצע לפרויקט. כמובן שזה הזמן לבצע סקר שוק קצר, לברר על כל קבלן בנפרד, לקבל הצעת מחיר על העבודות השונות המרכיבות את השיפוץ ורק אז לקבל החלטה. לפני שבוחרים קבלן באופן סופי, חשוב לשאול שאלות הקשורות לחומרים בהם הקבלן עושה שימוש, כמות העובדים בפועל, רמת זמינות של הקבלן שתשפיע על מהירות העבודה, דברים הקשורים לבטיחות בעבודה, בעיקר כאשר מדובר בעבודה בגובה. לאחר מכן ניתן יהיה לחתום על חוזה, להגיש את הבקשות במידה ונדרש אל מול הגורמים ולצאת לדרך.

מעוניינים לשמוע עוד מידע מקצועי ומקיף על שיפוץ בניין ישן?

חברת הכפתור האדום היא בין חברות השיפוצים המובילות בישראל עם ניסיון רב שנים בביצוע כל עבודות החידוש, השיקום והשיפוץ. נשמח לסייע לכם בתהליך, שלב אחר שלב ולוות אתכם לפני, בזמן ואחרי השיפוץ.

אנו עובדים עם קבלנים מקצועיים אשר רשומים ברשת הקבלנים של ישראל, מקפידים על עמידה בלוח זמנים שנקבע מראש תוך מתן דגש על בחירת חומרי העבודה האיכותיים ביותר בהתאם לסוג העבודות שנבחר לבצע.

תוך תקופה קצרה תוכלו להנות מבניין משופץ בעל מראה אסתטי וברמת גימור מהגבוהות בעולם. אנו מבינים עד כמה תהליך שיפוץ בניין יכול להיות מתיש, ארוך ולא פשוט עבור הדיירים ולכן בחרנו להקל עליכם איפה שרק אפשר, לקצר עבורכם את ההתעסקות בכל המסביב, לחסוך לכם זמן יקר ולהוזיל עבורכם את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים. לפרטים נוספים כל מה שאתם צריכים לעשות הוא פשוט ליצור איתנו קשר דרך האתר ונשמח לסייע לכם ולענות לכם על כל השאלות.

השאירו פרטים

שיפוץ בניין ישן

מתבאסים בכל יום לחזור הביתה ללובי מיושן ומצהיב, קירות מתקלפים, טיח מתפורר ומעלית שנתקעת כל שני וחמישי? הייתם רוצים להיכנס ללובי מודרני וחדיש, לעלות במדרגות

Read More »
התקשרו עכשיו