שולחן סלון – חשיבות החומר והגודל

תוכן עניינים

אחת הקניות המשמעותיות עבורנו לבית, הם פריטי ריהוט המיועדים לסלון שלנו. מאחר ומדובר בחלל גדול ומשמעותי בעל ערך רב עבורנו בשגרת החיים הסדירה וכן לצרכים אחרים, הרי שגם לפריטי הריהוט השונים שמאוכלסים בו יש משמעות וחשיבות רבה.

אחת מאותם פריטים הוא שולחן סלון. שולחן זה יעמוד, בדרך כלל, במרכז הסלון, בין החלקים השונים של מערכות הישיבה, ונוכל להשתמש בו לצרכים שונים. החל מהנחת ספרים, עיתונים ופריטים אחרים וכלה באירוח בני משפחה וחברים המגיעים לבקר אותנו.

לכן כשאנחנו ניגשים לקנות שולחן סלון עלינו להשקיע בכך זמן ומחשבה, על מנת שנוכל לקנות שולחן ברמה הגבוהה ביותר, שולחן מעוצב ויפה שיתאים לסגנון של הסלון וכן עשוי מחומרים איכותיים שיאפשרו לנו ליהנות מהשולחן במשך תקופה ארוכה מבלי שנצטרך להחליף אותו. החומרים מהם מורכב השולחן יכולים להשפיע גם על אופי תחזוקתו, הדרך בה נצטרך לנקות או לטפל בו על מנת שנוכל לשמר אותו.

לכן חשוב שאנחנו נתייחס לשתי נקודות מהותיות שיכולות להשפיע, כך או אחרת, על הבחירה שלנו. ראשית גודל השולחן, שנית, החומרים מהם הוא עשוי. שתי הנקודות הנ"ל, הן בעלות משמעות רבה על היבטים רבים ולכן כשאנחנו ניגשים לקנות שולחן סלון, עלינו להתייחס אליהן בכובד ראש וברצינות רבה.

 

איך נתייחס לגודל השולחן

גודל שולחן סלון שנבחר, הוא פונקציה ישירה של גודל הסלון שעומד לרשותנו והשטח הפנוי אותו אנחנו יכולים לנצל. אין היגיון לקנות שולחן שיתפוס שטח עצום מצד אחד, ומצד שני, זה לא יהיה נכון לרכוש שולחן קטן שאנחנו לא יכולים להשתמש בו באופן יעיל.

עלינו לחשב תחילה את השטח הפנוי שעומד לרשותנו ולאחר מכן לחשוב ולתכנן כיצד אפשר לשלב את השולחן בין הפריטים השונים, למשל בין הספות, בין הספה למזנון עליו או לקיר עליו מותקנת הטלוויזיה.

צריך לציין, מלבד העובדה שאנחנו צריכים להתייחס לשטח, הרי שעלינו להתייחס גם למבנה של השולחן. יש הבדל בין שולחן מרובע, מלבני או עגול. כל אחד מהצורות הבאות יכול להשפיע באופן אחר על השטח שהשולחן תופס וכמובן על האופן בו נוכל להשתמש בו. לכן נתייחס לא רק לגודל שלו אלא גם למבנה של השולחן.

 

מה לגבי החומר?

אנחנו יכולים למצוא שולחנות סלון המורכבים מחומרים שונים. למשל, עץ (מסוגים שונים), זכוכית, שיש, אבן ועוד שורה ארוכה של חומרים.

החומר ממנו בנוי השולחן ישפיע על השימוש בו בכמה מישורים. כמו שציינו קודם לכן, הוא ישפיע על האופן בו נוכל לתחזק ולטפל בו, אך הוא גם ישפיע על האופן בו אנחנו נוכל לנייד את השולחן ממקום למקום, על האופן בו הוא יכול להשתלב במקום מבחינת עיצוב וסגנון ועל האופן בו נוכל לחדש אותו, במידה ונרצה בכך.

לכן, חשוב להתייחס לחומר השולחן ולראות כיצד הוא יכול להשפיע עלינו, ומה החומר האידיאלי עבורנו.