עלות בנייה של בית פרטי לעומת בית מוכן

תוכן עניינים

בית פרטי הוא החלום של כולנו. בדרך כלל סביב הבית נקשרים כל החלומות שלנו הקשורים לזוגיות וחיי משפחה. הבית שלנו הוא המקום שבו נעביר את רוב חיינו וזהו פרט חשוב מאוד בחיים.

בדרך להגשמת החלום ישנן שתי אפשרויות ביניהן אנו צריכים לבחור, כאשר השיקול הוא לא רק כלכלי. האפשרות הראשונה היא רכישת בית פרטי מוכן מהקבלן. והאפשרות השנייה היא רכישת מגרש וחיפוש אחר קבלנים שיוציאו לפועל את הפרויקט.

עלות בנייה בית פרטי, לעומת עלות של בית מוכן, היא אחד השיקולים המרכזיים ועל זה מייד נדבר. אך לפני כן חשוב להדגיש שישנם עוד כמה היבטים להחלטה.

רכישה של בית מוכן מקבלן פוטרת אתכם מהתעסקות בכל הפרטים והתהליך. במידה ואתם מעוניינים לרכוש את הנכס אתם מקבלים אותו כפי שהוא ללא צורך בהתעסקות בכל התהליכים המאפיינים את הבנייה – אישורי בנייה, תוכניות אדריכליות, חיפוש קבלנים, פיקוח בנייה ועוד. אך יש לכך גם חיסרון. כאשר אתם רוכשים בית מוכן מקבלן הוא לא הבית אשר נתפר בדיוק למידותיכם.

כאשר מדובר בבניית בית פרטי יש לכם את האפשרות לבחור ולקבוע כל פרט הקשור לצורה, העיצוב ומבנה הבית. כלומר אתם יכולים להגשים כל חלום שיש לכם. החיסרון הוא שתצטרכו לגלות רמה גבוהה יותר של מעורבות בתהליך. אלו הם שיקולים שעליכם לעשות.

 

עלות בנייה בית פרטי לעומת עלות בית מוכן

ועכשיו נחזור לעניין העלויות. עליכם להשוות את העלות של הבית מהקבלן לבין עלות בנייה בית פרטי. ישנה תפיסה רווחת בציבור כי בית מוכן מקבלן הוא הפתרון הזול ביותר. ההיגיון שעומד מאחורי התפיסה הזו הוא שהקבלן מנוסה יותר, יש לו יתרון לגודל ולכן הוא מתנהל בצורה יעילה יותר וזולה יותר.  האם זה נכון? האמת שבתחום הזה אין שחור ולבן. אין כאן תשובה חד משמעית. התנהלות לא נכונה יכולה להשפיע על עלות בנייה בית פרטי ולגרום לה להתנפח ולצאת משליטה. אך מצד שני התנהלות נכונה יכולה לסייע לכם לשלוט על התקציב ואף להפיק ממנו יותר. כלומר רכישת מגרש ובנייה עצמאית יכולה להיות משתלמת אם תדעו כיצד לעבוד נכון.

 

בעת רכישת בית מוכן הקבלן בהחלט מתמחר גם את הנוחות שלכם  (הנוחות המושגת מחוסר מעורבות בתהליך) וזה מייקר את העלויות. אך מצד שני אולי עדיף קצת להיות מעורבים בתהליכי הבנייה העצמאית על מנת לקבל תוצאה טובה יותר ונוחות בשנים שאחריה.

 

עד כמה צריך להיות מעורבים בתהליך של בניית בית פרטי ומה הסיכוי שתצליחו לעשות זאת נכון ללא ידע מקצועי בתחום? האמת שבימינו הדברים לא כל כך מסובכים. חברת BuildIn מעניקה לכם את הליווי המקצועי בתהליך. עלות בנייה בית פרטי תלויה מאוד בבחירה נכונה של קבלנים וניהול המשא ומתן מולם. אנו נסייע לכם בבחירת הקבלנים, ונביא לכם ידע ושקיפות המאפשרים לקבל את ההחלטות הנכונות.