מיזוג אוויר מסחרי – לבתי עסק שחושבים ירוק

תוכן עניינים

ניהול בית עסק הוא עניין שדורש הרבה מאוד מיומנויות. אחת מהן היא המיומנות להוביל בהתאם למערך ערכים, שכולל בין היתר גם דאגה לסביבה. מערכות מיזוג אוויר מסחרי מאפשרות לעשות את זה כמעט בלי מאמץ

כרמית היא מנכ"לית של חברה גדולה בישראל ומאמינה שמעבר להיותה אחראית לנווט את החברה ברמה הכלכלית, יש לה גם משמעות בהתווית ערכים לעובדים. "אני מכירה את החברה שאני עובדת בה שנים רבות", אומרת כרמית. "טיפסתי בסולם הדרגות ולפני קצת יותר משנה מוניתי לתפקיד המנכ"לית. מעבר לעניין היעדים והרצון לקדם את החברה ברמה הכלכלית בישראל ובעולם, אני מאמינה שיש למנכ"ל את החובה להתוות דרך ערכית שתחלחל מראש הפירמידה ועד אחרון העובדים. זה בדיוק מה שעשיתי שקיבלתי את התפקיד. חשבתי על רשימת הערכים שאני רוצה שיהוו חלק בלתי נפרד מה-DNA של החברה. בהתחלה כולם הרימו גבה, אבל אני נשארתי בשלי והיום כבר מתחילים לראות תוצאות".

אחד הערכים שכרמית מדברת עליהם הוא הקיימות והדאגה לאיכות הסביבה. "יש לי 4 ילדים קטנים", היא אומרת. "כשאני שואלת את עצמי מה אני עושה כדי שהעתיד שלהם יהיה טוב יותר, יש לי הרבה תשובות. זה מתחיל, כמובן, בחינוך ואהבה, אבל עובר גם דרך דאגה לסביבה ולנושא הקיימות. אני מאמינה שדאגה לסביבה מתחילה בדברים הקטנים. מהסיבה הזו כשמוניתי לתפקיד הוריתי להוריד את כל הכלים החד פעמיים ולעבור לכלים רב פעמיים שכל עובד מביא מהבית ואחראי לשטוף. יש מחלקות שבהן עורכים תורנויות בין העובדים וכל יום מישהו אחר מדיח את הכלים של כולם, במחלקות אחרות החלטנו למקם מדיחי כלים ועוד כל מיני פתרונות שעלו. אחרי שעברנו לכלים רב פעמיים, הרבה עובדים שאלו אותי – איך לא עשינו את המהלך הזה עד עכשיו?"

שינוי נוסף שכרמית עשתה הוא במערכת מיזוג האוויר. "מיזוג אוויר מסחרי הוא עניין מאוד יקר, אומרת כרמית. "היה לי חשוב להחליף את המערכת הקיימת למערכת מיזוג אוויר מסחרי שתהיה זולה משמעותית מבחינת עלויות התפעול, ידידותית לסביבה ותאפשר כמובן איכות חיים לעובדים שמגיעים מידי יום ועובדים שעות ארוכות. בעיני, רווחת העובדים היא אחד מאבני הדרך המרכזיות לארגון משגשג, ואני פועלת על פי הקו המנחה הזו. כמי שמכירה את הארגון על כל הדרגים שבו, אני יודעת מה יכול לסייע לעובדים. בנוסף, אני עורכת סקרים בין העובדים וכן עוברת על דו"חות רבים כדי להבין היכן יש פערים, היכן ניתן לצמצם בהוצאות והיכן ניתן להרחיב את היקפי העבודה. בדרך הזו, אני מאמינה, הארגון ימשיך להיות מוביל, ישמש השראה עבור ארגונים אחרים ויצעד בבטחה לעבר השגת היעדים היומרניים שקבענו. כאשר יש צוות עובדים מגובש, שמרגיש מוערך, יש הרבה רצון לעשייה ולהצלחה משותפת".