מהם הדגשים להתקנת רהיטים בבית שנבנה בבניה קלה?

תוכן עניינים

בנייה של בית פרטי כרוכה בתכנונים מדויקים ובעלויות משמעותיות. עקב כך ישראלים רבים מעדיפים להזמין מקבלן מנוסה בנייה של הבית החדש בקטגוריה של בנייה קלה במקום בנייה קונבנציונלית.

היתרונות של בנייה קלה

לבנייה קלה יש שני יתרונות מרכזיים, האחד הוא העובדה שזמן הבנייה הוא קצר באופן משמעותי מבנייה קונבנציונלית וזאת כיוון שחלק ניכר מתוך תהליך הבנייה מתבצע במפעל בתנאים שמאפשרים נוחות מקסימלית באמצעות מכשור מתקדם ותנאי עבודה אופטימליים ללא תלות במזג האוויר. היתרון השני הוא שעקב כך העלויות של כלל הבנייה הן נמוכות באופן מהותי.

התקנת רהיטים בבתים שנבנו בבניה קלה

בשיטה של בנייה קלה אומנם הייצור הוא במפעל אך השימוש הוא בחומרי בנייה דומים כמו בטון ולכן כאשר מעוניינים להתקין רהיטים בבתים הללו יש להשתמש במכשור המתאים לקירות מסוג זה. מעבר לכך יש לבדוק לפני ביצוע העבודה הפרטנית את התוכניות של המבנה וזאת כדי שלא לפגוע בצנרת חשמל או אינסטלציה אשר ממוקמות בתוך קירות הבטון.

הנדימן בבית

הנדימן מבצע משימות רבות בכל בית וכך עוזר לבני הבית אם הם לא יודעים לבצע זאת, או לחלופין מדובר בפעולות שהן קשות עבורם כיוון שהם מבוגרים. אחת מהפעולות הללו היא תליית טלויזיה על קיר גבס. מכשירי הטלוויזיה הם מאד כבדים ולכן הנדימן מבצע זאת בשיטת עבודה ספציפית שהיא יעילה ביותר וגם הוא זקוק לעיתים לאדם נוסף כדי שירימו יחד את הטלוויזיה הכבדה.

יש אפשרות לבצע תליית טלויזיה על קיר גבס, וזאת למרות שהוא נשמע פחות מאסיבי. אך כאשר משקל הטלוויזיה הוא עד שלושים קילוגרם ואיש המקצוע משתמש בדיבלים ייעודים מסוג רוזט אדום בהתקנה שטוחה וסטטית, מדובר בהתקנה בטיחותית ואפשר ליהנות מצפייה בטלוויזיה הגדולה. אם הלקוחות מעוניינים לתלות את הטלוויזיה על זרוע, יש לבצע התקנה בטיחותית תוך חיבור הזרוע לפרופיל של לוח הגבס.

בניה קלה ברחבי הארץ

אחת הבעיות בעת בניית בית חדש היא שקשה לבצע תחשיב מדויק של עלויות בניית הבית. זאת כיוון שיש תמיד תוספות שלא תוכננו בתחילת הדרך כמו לדוגמה ההחלטה על הוספת מערך חימום תת רצפתי. מעבר לכך העלויות של חומרי הבנייה עולים לעיתים תכופות ולכן יש פערים משמעותיים בין התחשיב שבוצע בתחילת הדרך, מול העלויות בפועל כשהן נמשכות שנה או שנתיים בבנייה קונבנציונלית.

לכן לקוחות רבים מעדיפים לקבל החלטה על בנייה בשיטת הבנייה הקלה וכך לחסוך מראש עלויות משמעותיות. מעבר לכך פרק הזמן של ההקמה מתקצר באפן מהותי כיוון שהעבודה במפעל מתבצעת בכל מזג אוויר. אין הפסקות של העבודה בגלל ימים שהם קרים וגשומים עם רוח חזקה, או לחלופין ימים שיש בהם חום חריג ולכן זה מסוכן עבור העובדים לעבוד בשטח.