מהו ציוד לגילוי וכיבוי אש?

תוכן עניינים

ישנם שני סוגים של גילוי אש: גלאי עשן וגלאי חום.

גלאי עשן מזהים נוכחות של עשן באוויר. גלאי חום מזהים את עליית הטמפרטורה ליד שריפה. הציוד הנפוץ ביותר לגילוי אש הוא ספרינקלרים כימיים יבשים, המשחררים ערפל עדין כאשר הם מופעלים על ידי חום או עשן, הגורמים להפסקת הבעירה כאשר הם באים במגע עם אדי המים באוויר.

מערכות כיבוי אש משתמשות במים לכיבוי שריפות, בעוד שמערכות מיוחדות משתמשות בקצף במקום מים.

ציוד גילוי וכיבוי אש הם הכלים המשמשים לגילוי וכיבוי שריפות. ניתן להתקין אותם בסוגים שונים של מבנים כגון מפעלים, בתי חולים, בתי ספר, בנייני משרדים ובתים.

מהו ציוד לגילוי וכיבוי אש?

ציוד לגילוי אש משמש לחוש נוכחות של אש או עשן. זה יכול להיות גלאי עשן או מערכת אזעקת אש שמפעילה אזעקה אוטומטית כאשר היא מזהה שריפה. כאשר לא מזוהה עשן או אש, המערכת תכבה אוטומטית לאחר מספר דקות.

ציוד כיבוי אש כולל צינורות מים ומטפי אבקה יבשים. זה כולל גם מטפים ניידים המשמשים למקרי חירום כמו אם אתה צריך לכבות שריפה קטנה על השולחן שלך בזמן שאתה בעבודה.

ציוד לגילוי וכיבוי אש הוא סט של כלים המסייעים במניעת שריפות ובכיבוין כשהן מתחילות.

ישנם סוגים רבים של ציוד לגילוי וכיבוי אש, לרבות גלאי עשן, גלאי חום, ספרינקלרים, מטפים, מתזי מים, מטפי אבקה כימיים יבשים.

ציוד גילוי וכיבוי אש משמש לאיתור שריפות ולכיבוין. ציוד זה נמצא במקומות רבים כגון בתים, מבנים, מפעלים ועוד. ציוד גילוי וכיבוי אש מגיע בצורות שונות כגון גלאי עשן, גלאי חום, מערכות ספרינקלרים, מטפים וכו'.

ציוד לגילוי וכיבוי אש הוא חלק חשוב מאוד בבטיחות לכל מבנה או בית. זה עוזר לוודא שהאנשים בפנים בטוחים כאשר יש שריפה או מצב חירום אחר הדורש את תשומת לבם.

 

ציוד גילוי וכיבוי אש נועד לזהות שריפות, למנוע את התפשטותן ולכבותן

ציוד לגילוי וכיבוי אש הוא סט של כלים המסייעים באיתור, מניעה וכיבוי של שריפות.

גילוי אש הוא תהליך של קביעת נוכחות שריפה או נוכחותה הפוטנציאלית לפני שהיא עלולה לגרום לנזק. ניתן להשיג גילוי אש בשיטות שונות כולל בדיקה ויזואלית (חיפוש אחר סימני עשן או להבות), מכשירי האזנה כגון מיקרופונים או חיישני אינפרא אדום; גלאים כימיים כגון גלאי פחמן חד חמצני או גלאי מתאן; או שיטות פיזיקליות כגון חיישני רטט לזיהוי חום באוויר.

גילוי מוקדם של שריפות חשוב כדי שניתן יהיה לבלום אותן לפני גרימת נזק גדול.