כל מה שצריך לדעת על קרמיקה למטבח

תוכן עניינים

קרמיקה הפכה כבר מזמן למוצר המועדף בישראל הן עבור ריצוף והן עבור חיפוי קירות המטבח או חיפוי קירות נוספים בבית. אם אתם תוהים למה הקרמיקה הפכה להיות חומר כל כך פופולארי, הרי שיש לכך מספר סיבות:  היא זמינה, היא לא יקרה, היא קיימת בשלל גדלים, צורות, גימורים, הדפסים והיא יכולה לדמות חומרים אחרים לרבות אבן, עץ ובטון בצורה מושלמת. הדבר שחשוב ביותר לזכור כי כל עוד קרמיקה באיכות גבוהה, היא בעלת עמידות מצוינת לתנאים הקשים אשר מתקיימים במטבח. היא קל לניקוי, היא לא דורשת תחזוקה מיוחדת והיא יכולה לשמש אתכם שנים רבות. אם אתם תוהים היכן כדאי לרכוש קרמיקה בירושלים עבור המטבח שלכם ולמה אתם צריכים דווקא קרמיקה למטבח, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

 

סוגים של קרמיקה למטבח

ניתן להבחין בסוגי קרמיקה למטבח הנחלקים בין קרמיקה לריצוף המטבח וקרמיקה לחיפוי הקירות ומשטחי העבודה שבמטבח. חשוב לדעת שקיים שוני בין שני סוגי הקרמיקות המדוברות, לא בעיצוב אלא בסוג ותקן. על קרמיקה לרצפה במטבח מתהלכים כל הזמן ועל כן היא צריכה להיות עמידה יותר מקרמיקה המיועדת לחיפוי. קרמיקה למטבח יכולה להגיע בכל צורה וגודל, גימור וצבע וזאת בהתאם להחלטה שלכם ובהתאמה עם שאר החלקים של הבית. קרמיקה לחיפוי תהיה לרוב בגודל קטן יותר עד קטן מאוד מאחר והדבר יוצר אשליה של גודל, במיוחד במטבחים קטנים יחסית. ניתן להשתמש גם באריחים מדוקקים שהם גדולים ויכולים לכסות קיר לחיפוי במטבח ביחידה אחת בלבד, כך שלא יהיו חיתוכים וחיבורים וכך יתקבל מראה נקי יותר. ניתן למצוא כיום מגוון רחב של אפשרויות קרמיקה לרצפה וחיפוי למטבח, כך שבוודאי תוכלו למצוא בדיוק את הדגם המתאים והנכון למטבח שלכם.

 

איפה כדאי לרכוש קרמיקה למטבח?

אם אתם משפצים רק את המטבח, משפצים את כל הבית או בונים בית חדש בירושלים ואתם מחפשים קרמיקה, חשוב מאוד שתבחרו את המקום הנכון לרכוש ממנו את הקרמיקה. חשוב לבחור בחברה אשר ידוע כי היא מספקת חומרי בניין בירושלים, איכותיים ובין היתר היא מציעה למכירה גם קרמיקה איכותית. כמו כן, טרם אתם מחליטים מאיזו חברה לרכוש את הקרמיקה, כדאי שתשימו דגש על מספר נקודות:

ראשית כל, חשוב מאוד לבדוק האם לחברה יש מבחר. כדאי כמובן להגיע להתרשם מסוגי הקרמיקה שהחברה מציעה ואף למשש אותה בידיים שכן, ניתן למצוא כיום גם קרמיקה תלת ממדית או בעלת מרקמים מעניינים. לרוב תמונה באתר אינטרנט כלשהו איננה מספיקה לצורך בחירת קרמיקה שכן, הגוון המצולם ישתנה בהתאם לאיכות הצילום, העיבוד ואיכות המסך שלכם, כך שלא ניתן להחליט על סמך תמונה בלבד.

מעבר לכך, חשוב לבדוק את המלאי של החברה. כדאי לדעת כי בלא מעט חברות יש להזמין מראש ולחכות לאספקה בתקווה שהיא תגיע בזמן וללא איחורים. ישנן חברות אשר כל מה שמוצג במלאי שלהם קיים לצורך קנייה ואספקה מיידית. במידה ואתם לא צריכים את הקרמיקה באופן מידי ניתן לבקש לקבל את האספקה בתאריך מאוחר יותר, מתי שמתאים לכם בדיוק. כמו כן, חשוב שתדעו שישנן חברות המאפשרות להחזיר עודפי קרמיקה שלא שומשו באריזה השלמה שלהם ואף לקבל החזר כספי על כך וכדאי לברר האם החברה מציעה את האופציה המדוברת.

חשוב מאוד שלא לרכוש את הקרמיקה הזולה ביותר שאתם מוצאים. לא פעם הזול הוא היקר ואם תרכשו קרמיקה לא מספיק איכותית רק בשל המחיר הזול המוצע עליה, תמצאו את עצמכם נדרשים לרכוש קרמיקה נוספת ולהשקיע בה סכום נוסף של כסף.