חברות בניה קלה

תוכן עניינים

חברות בניה קלה חברות בניה קלה

הגעתם להחלטה שאתם רוצים לשפץ את הבית? או שאתם אפילו חושבים לרכוש מבנה חדש אשר כולו עשוי בניה קלה? במקום להתעסק בעיצוב, מחירים ועוד, אנו ממליצים לכם דבר ראשון לתת דגש על בחירת החברה אשר תוכל להעניק לכם את התוצאה הטובה ביותר. ברגע בו עשיתם בחירת חברה נכונה, כל שאר התהליך הוא מינורי ופשוט. כיום יש בשוק הרבה חברות בניה קלה, איך מוצאים את החברה הנכונה?

 

חברות בניה קלה – היצע כנגד ביקוש

תחום הבנייה בארץ הוא אחד מהענפים הרחבים ביותר שקיימים, לכן קיימות כל כך הרבה חברות אשר עוסקות בבנייה. מכיוון שתחום הבנייה קלה פרץ לארץ בשנים האחרונות ויותר אנשים בוחרים בסוג זה של בניה, חברות רבות סיגלו לעצמן את אפשרויות הבנייה הקלה ללא שום התמחות בכך. אין דבר פסול בלבחור חברה אשר מתמחה גם בבנייה רגילה וגם בבנייה קלה, אך הדגש הוא לוודא האם מדובר על חברה מקצועית. הדבר הראשון שאנו ממליצים לבדוק הוא האם לחברה יש רישיון קבלני בכלל, ללא רישיון קבלני לא תוכלו לקבל היתר בניה מהרשויות. לאחר מכן, בחנו את הסיווג הקבלני של אותו קבלן, כך תוכלו לדעת מהו היקף העבודה והניסיון של אותו קבלן. מלבד לכך, וודאו כי החברה מחזיקה בתו תקן לבנייה ירוקה, בדרך כלל חברות אשר מחזיקות בתו תקן לבנייה ירוקה יהיו חברות אשר הן עתירות ניסיון ומכירות את כל האלמנטים הנדרשים לבנייה קלה. יש לציין כי אין חובה להחזיק בתו תקן לבנייה ירוקה על מנת שיהיה יכול הקבלן לבנות בבנייה קלה.

 

חברות בניה קלה – מציאת חברה מקצועית

מכיוון שהיצע החברות כל כך גדול עליכם לעשות סינון חוזר, ייתכן ושלב זה ייקח מעט זמן עד להגעה למציאת החברה הרצויה, אך ברגע בו אתם בטוחים בחברה אותה בחרתם אין ספק שתהיו הרבה יותר שלמים ובטוחים ברגע בו תצטרכו להוציא את הכסף מהארנק. הנה כמה דגשים שיש לקחת בזמן שלב הסינון:

מהו ותק החברה?

אמנם בנייה קלה התחילה לתפוס תאוצה בעשור האחרון, אך שיטה זו כבר קיימת כמה עשרות שנים. חפשו חברה אשר יש לה ותק של שנים רבות, חברה אשר כבר נמצאת הרבה זמן בשוק ויודעת למנף את העבודה שלה למקומות הרצויים ללקוח. מלבד לכך, לוותק יש השפעה רבה גם על הסיווג הקבלני של אותו בעל מקצוע, והסיווג הקבלני הוא המשפיע על היקף העבודה אשר רשאי הקבלן לעשות.

 

נגישות למידע

בעידן של היום חברה אשר לא נמצאת באינטרנט, או שאין לה פייסבוק ואתר בית מסודר היא כבר מעוררת חשד אצל הלקוח. היכנסו לאתר החברה והתרשמו מהעבודות אשר ביצעה החברה בעבר. חברה מקצועית תציג בפני הלקוח את מגוון העיצובים השונים שיש לה, את שיטות הבניה הקיימות, מחירון ועוד…

 

שיטות עבודה

האם יש לבחור בחברה אשר מתמחה רק בענייני בנייה קלה? לדעתנו כדאי לכם בחברה אשר מציעה לכם מגוון רחב של שיטות בניה. מלבד לבניה קלה יש גם בניית בטון, בנייה מעץ, בניית פלדה ועוד… הסיבה לכך שרצוי לבחור בחברה בעלת מנעד רחב של שיטות עבודה היא מכיוון שלא בטוח והתשתיות בבית שלכם יאפשרו לכם בנייה קלה, כמו כן ייתכן והאדמה אותה רכשתם לא כשירה לבנייה קלה ותאלצו לבנות בבניית בטון או בנייה משולבת. חשוב שתהיה לכם חוות דעת מגוונת יותר בענייני שיטות העבודה.

חברות בניה קלה – חברה רשומה

חשוב מאוד לבדוק לפני שאתם מגיעים אפילו ייעוץ מקצועי האם החברה איתה יצרתם קשר היא חברה מוכרת על ידי הרשויות. חברה אשר אינה מוכרת על ידי הרשויות הינה חברה אשר היינו ממליצים לכם להתרחק ממנה. הדבר הבעייתי הראשון הוא שלא תוכלו לקבל היתר בניה, והפתרון היחיד שיהיה לכם הוא לבקש היתר בניה בדיעבד, הליך בירוקרטי ארוך שייתכן ולא יאושר לכם. הסיבה השנייה לבחירת חברה מוכרת על ידי הרשויות היא שחברה שאינה מוכרת על ידי הרשויות ישר מעלה את החשדנות שלנו. למה שאותה חברה לא תוציא את האישורים מתאימים מול הרשויות? ייתכן ואותה חברה ניסתה להוציא את אותם רישיונות וקיבלה דחייה. לכן, עדיף להימנע מעבודה מול חברה אשר לה אין את כל הרישיונות המבטחים את הנכס שלכם בשלמותו.

 

חברות בניה קלה – סיכום

חברות בניה קלה אינן חברות אשר מתמחות בבניה קלה בלבד בדרך כלל, עם זאת יש לוודא שהחברה אינה עושה את העבודה "על הדרך", אלא יש לה את כל הכלים המבטיחים לכם תוצאה סופית מדויקת ומקצועית. יש לוודא עם אילו חומרי גלם עובדת החברה, מהו הניסיון המקצועי שלה בבנייה קלה (לא ניסיון כללי בתחום הבניה), מה המחיר אותו היא גובה (מחירים נמוכים מדי מעוררים חשד), וכמובן שאותה חברה מחזיקה בכל הרישיונות הנדרשים בכדי שהמבנה יהיה מבוטח ושתוכלו לקבל היתר בניה. בניה קלה מומלצת, מהירה וזולה, כל מה שעליכם לעשות הוא לדעת לבחור נכון את החברה אשר תעמוד לצידכם.

השאירו פרטים

חברות בניה קלה
חברות בניה קלה

חברות בניה קלה

חברות בניה קלה הגעתם להחלטה שאתם רוצים לשפץ את הבית? או שאתם אפילו חושבים לרכוש מבנה חדש אשר כולו עשוי בניה קלה? במקום להתעסק בעיצוב,

Read More »
התקשרו עכשיו