בתים בבניה קלה

תוכן עניינים

חושבים לבנות את הבית שלכם במודל של בניה קלה? אם אתם מתכוונים לבנות בית פרטי משלכם, בניה קלה היא בסבירות גבוהה האופציה הטובה ביותר עבורכם, אבל לפני שאתם מקבלים החלטה סופית, אתם בהחלט רוצים לצלול יותר לעומק, להבין קצת יותר את התחום, לראות בתים בבניה קלה, לדבר עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום של בניה קלה ולבחון מה הן כל האפשרויות העומדות בפניכם בתחום. על הנושא של בניה קלה והדברים החשובים שצריכים לעמוד מול העיניים שלכם כעת, מספרים לכם המומחים של י.נ הנדסה, המתמחה בתחום הבניה הפרטית ובכלל זה גם בבניית בתים בבניה קלה.
בתים בבניה קלה

אז מה זה בניה קלה?

בתים בבניה קלה הם בתים שנבנים באמצעות חומרי גלם וטכניקות בניה שהופכות את תהליך הבניה לתהליך קל יותר, פשוט יותר, זול יותר ומהיר יותר. המונח בניה קלה נובע בעיקר מעצם העובדה שבבניית בתים בבניה קלה נעשה שימוש בחומרי גלם שהם קלים הרבה יותר מבטון. כך למשל, מרבית המבנים הנבנים בבניה קלה, עושים שימוש בלוחות הנקראים פאנלים מבודדים, שהם פאנלים שעשויים משני לוחות פח או אלומיניום וביניהם חומר בידוד כמו ספוג או פוליאוריתן מוקצף. הפאנלים המבודדים מגיעים במידות שונות של רוחב על מנת לספק רמה גבוהה יותר של חוזק מבני ובעיקר, של בידוד. יחד עם זאת, בתים בבניה קלה יכולים להיבנות גם מחומרים קלים אחרים, בעיקר עץ. בארה"ב למשל ובמדינות קרות אחרות, בניה קלה בעץ היא הבניה השכיחה והנפוצה ביותר וכעת ניתן ליישם אותה גם בישראל. אחרי שאמרנו את זה, כאשר מדברים על בתים בבניה קלה בישראל, הכוונה היא בעיקר לבתים שנבנים באמצעות פאנלים מבודדים על גבי קונסטרוקציה המבוססת על קורות פלדה ומתכת.

האם בתים בבניה קלה הם חזקים דיים?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן ללא כל ספק. בתים בבניה קלה אמנם אינם חזקים כמו בתים שנבנו באמצעות בטון, אבל הם חזקים דיים בכדי לעמוד בכל אתגרי הטבע והזמן ולספק את המענה שלשמם הם נבנו לפרקי זמן ארוכים כמו בתים שנבנו בבניה כבדה. בתים אלה מתבססים גם הם על יסודות בטון ועל בסיס בטון שיוצרים את הפלטפורמה החזקה לה זקוק הבית על מנת ליהנות מחוזק מבני רב. מעבר לכך, החוזק המבני של שלד המבנה מושג באמצעות קורות פלדה שיוצרות יחד קונסטרוקציה רחבה וחזקה מאוד, שכאמור, אולי אינה חזקה כמו מבנה בטון, אבל כל עוד לא צפויה להיכנס בבית משאית במהירות 100 קמ"ש, אין לכך שום משמעות מבחינתכם. בכל הקשור לשיקול של חוזק מבני ובטיחות, בתים בבניה קלה הם בתים חזקים דיים בכדי לעמוד בכל האתגרים הצפויים, לרבות רוחות חזקות במיוחד, פגעי מזג אוויר לאורך עשורים שלמים, רעידות אדמה וכדומה.

מי בונה בתים בבניה קלה?

בניה קלה היא תחום בענף הבנייה, שדורש התמחות, ידע ויכולות ייעודיות. המשמעות היא שאם אתם רוצים לבנות את ביתכם במודל של בניה קלה, עליכם למצוא את הגורם המקצועי שמכיר את התחום, שיכול לפרוש בפניכם את כל האפשרויות העומדות בפניכם בעולם הבניה הקלה ויודע גם לנהל עבורכם את הפרויקט מא' ועד ת', משלב התכנון והוצאת היתרי הבניה, דרך שלב הביצוע והפיקוח וכלה בשלב האכלוס ומסירת המפתח לרבות בדיקת בדק בית וטופס 4. חברת י.נ הנדסה מציעה לכם בדיוק את זה, עם התמחות ארוכת שנים בכל המודלים הקיימים של בניה קלה ועם ניסיון רב שנים בבניית בתים בבניה קלה.

השאירו פרטים

בתים בבניה קלה

חושבים לבנות את הבית שלכם במודל של בניה קלה? אם אתם מתכוונים לבנות בית פרטי משלכם, בניה קלה היא בסבירות גבוהה האופציה הטובה ביותר עבורכם,

Read More »
התקשרו עכשיו