בניה קלה חסרונות ויתרונות

תוכן עניינים

אמנם הבנייה הקלה קיימת בעולם כבר לא מעט שנים (עשרות שנים, ליתר דיוק), אבל בישראל משתמשים בשיטת הבנייה הקלה רק בשנים האחרונות למטרות שאינן בניית לולי תרנגולות, מחסנים וכדומה. בפועל, כיום בונים בעזרת בנייה קלה אפילו יחידות דיור עם מרפסות. כן, שמעתם נכון. אם כך, הנה כל מה שכדאי לדעת לגבי בניה קלה. האם היא משתלמת יותר מבניית בטון?

אם אתם עומדים לקראת פרויקט בניה באמצעות בטון, כדאי לרגע לעצור ולשאול את עצמכם: מה אנחנו יודעים על בניה קלה? יתרונות בניה קלה הם רבים וכבר נדבר עליהם, אבל האם יש גם חסרונות בניה קלה במקביל? כמובן שלכל מטבע יש שני צדדים בחיים, אבל כשמדברים על בניה קלה, היתרונות בהחלט גוברים על החסרונות. בואו נדבר למשל על היתרי בנייה, האם בניה קלה מצריכה הוצאת היתרי בנייה ובירוקרטיות מול הרשויות? ניתן להזמין שירות של קבלן לצורך בניה קלה, לקבל מידע מקצועי וכמובן לבדוק אודות עלויות ומחירים. היכנסו אל בניה קלה בטופ שיפוצים.

יתרונות בניה קלה – היתרי בנייה

אם אתם עומדים לבנות באמצעות בניה קלה, במקרים רבים אתם כלל לא תצטרכו היתרי בנייה. וכאן יש להסתייג גם, מכיוון שבמקרים מסוימים כן תצטרכו היתרי בנייה, לרבות מקרים בהם מעוניינים לבנות בית דו מפלסי באמצעות בניה קלה.

יתרון נוסף בבנייה הקלה טמון במחיר של סוג הבנייה הזו. מחיר בניה קלה משמעותית יותר נמוך מהמחירים של בניית בטון, ככה שניתן לבנות יחידות דיור שלמות במחירים אטרקטיביים במיוחד. ועוד יתרון בבנייה הקלה קיים בסוג הבידוד שהבנייה הזו מציעה.

בידוד פאנל מבודד של בניה קלה

אם אתם מעוניינים לבנות מחסן בניה קלה, יחידת דיור או משרד, אתם תשמחו לדעת שהבנייה הקלה כיום נבנית במקביל להוספת פאנלים מבודדים. הפאנל המבודד מותקן בזוויות הקירות ובמוקדים בהם עשויה להתרחש חדירת מים ומי גשמים.

בניה קלה עם פאנל מבודד תאפשר לכם להפוך את המבנה למחסן, שבו אתם תוכלו לאחסן כמעט כל סוג של ציוד ורכוש. כמו כן, פאנל מבודדים מותקנים גם ביחידות דיור שנבנות באמצעות הבנייה הקלה. ודבר נוסף שכדאי לדעת, ביחידות דיור מבנייה קלה ניתן להוסיף מזגנים, דלתות רב בריח, לבנות הרחבה למרפסות ועוד.

חסרונות בניה קלה שכדאי להכיר

בעוד שיתרונות הבנייה הקלה הם רבים, החסרונות הם מעטים, אבל הם עדיין קיימים. הבנייה הקלה היא לא בניה חזקה כמו בניית בטון, אבל מצד שני, היא גם לא מתיימרת להיות כזו. מאחר שהמחירים של הבנייה הקלה אטרקטיביים מאשר בניית בטון, יש לצפות לכך שהיא תהיה פחות עמידה במשך השנים.

אם אתם מעוניינים לבנות באמצעות בנייה קלה, בימינו אפשר לבנות משרדי שטח לקבלנים ומשרדי מכירות, לולי תרנגולות, מחסנים וגם יחידו דיור שלמות. אם הקרקע מאפשרת, יהיה אפשרי גם לבנות בית דו מפלסי מבנייה קלה. בפועל, זו אחת משיטות הבנייה המומלצות בימינו.

לעריכת השוואת מחירים וקבלת מידע מקיף על תחום השיפוצים: https://top-renovations.co.il

השאירו פרטים

בניה קלה חסרונות ויתרונות

אמנם הבנייה הקלה קיימת בעולם כבר לא מעט שנים (עשרות שנים, ליתר דיוק), אבל בישראל משתמשים בשיטת הבנייה הקלה רק בשנים האחרונות למטרות שאינן בניית

Read More »
התקשרו עכשיו