בניה קלה בעץ – האם כדאי?

תוכן עניינים

בניה קלה היא שיטת בניה אשר מתבססת על חומרי גלם כמו פלדה, עץ ואלומיניום בעיקר, בעוד שחומרי הבטון אינם כלולים בשיטה הזו. בשנים האחרונות הבנייה הקלה הפכה ליותר ויותר פופולארית, ואנחנו כאן כדי להסביר מדוע זה המצב. בואו נדבר על יתרונות וחסרונות של ניבה קלה מעץ.

בחיים בדרך כלל יש יותר מאשר 2 צדדים למטבע. בעוד שיש יתרונות רבים בבנייה קלה מעץ, ישנם גם חסרונות מסוימים. אבל יחד עם החסרונות הקיימים בבנייה קלה (החיסרון העיקרי הוא שהבנייה הקלה היא אינה בטון, על כל המשתמע מכך), היא עדיין מאוד נפוצה בארץ. הפופולאריות שהבנייה הקלה צברה בשנים האחרונות טמונה בעיקר במחירים האטרקטיביים שלה, אבל לא רק. מעבר למחירים ידידותיים, הבנייה הקלה נחשבת איכותית גם.

 

איכות של בניה קלה מעץ

חומר גלם העץ הוא חומר יחסית גמיש, שניתן לעיצוב. בפועל, זה אומר שתוכלו לעצב לעצמכם בית מבנייה קלה בעלויות נוחות ובעיצובים נרחבים. בשנים עברו, העיצובים המזוהים עם בניה קלה היו עיצובים מרובעים למדי, מה כיום כבר נראה אחרת. באמצעות שיטות שונות וטכנולוגיות מתקדמות, בימינו אפשר לעצב בתי עץ מבנייה קלה בעיצובים מגוונים. זאת ועוד, חומרי העץ עוברים טיפולים יסודיים במפעלים.

הטיפולים האלו מסייעים לשמירה על העץ בטווח הארוך, כמו גם על הגנה מהעץ כנגד שריפות ודליקות. מבחינת איכות החומרים, אין ספק שהעץ בימינו נחשב איכותי במיוחד. זאת, בניגוד לשנות ה-60 באירופה, כשבתי העץ היו נשרפים בקלות.

 

מחירים של בניה קלה מעץ

בהשוואה ישירה מול בניה מבטון, המחירים של בניה קלה מעץ הם אטרקטיביים במיוחד. אפשר לאתר חברות בניה קלה שעובדות לפי מחירים של כ-3,000 ₪ – 3,500 ₪ למ"ר של בניה קלה מעץ. אם מסכמים את העלויות של פרויקט בניה שלם, זה יכול לצאת זול יותר מבניית בטון במאות אלפים של שקלים, לא פחות מכך.

בנוסף למחירים לפי מ"ר של בניה קלה מעץ, עבודות עץ מהסוגים האלו יצריכו גם בידוד. מבנה מעץ מהסוג של בניה קלה יצריך בדרך כלל בידוד שנקרא פאנל מבודד (או פנל מבודד). הפנלים האלו, תפקידם בעצם למנוע חדירה של מים וטפטופים למבנה. לפי הממוצע בשוק, התקנת פאנל מבודד למבנה מעץ תעלה לכם כ-70 ₪ למטר רץ. מחפשים עוד מידע על מחירי עבודות עץ ופרגולות? ראו מחירון פרגולות עדכני כאן.

 

חסרונות בניה קלה מעץ

כשם שיש לא מעט יתרונות בבנייה קלה מעץ, ישנם גם מספר חסרונות מסוימים. למשל, העמידות של המבנה. אמנם בניה קלה מעץ היא איכותית בימינו, אבל היא עדיין פחות איכותית מבניית בטון. אם מבני בטון יכולים להחזיק עשרות שנים ללא צורך בשיפוץ, מבני עץ מבנייה קלה יהיו פחות חסינים מפני בלאי. זה בערך החיסרון היחיד במבנים האלו. אז אם מרגיש לכם שזה משתלם בטווח הארוך, כדאי כבר בקרוב לקבל הצעת מחיר לבנייה קלה מעץ. בקרו באתר פרגוליין להזמנה מהירה.

השאירו פרטים

בניה קלה בעץ – האם כדאי?

בניה קלה היא שיטת בניה אשר מתבססת על חומרי גלם כמו פלדה, עץ ואלומיניום בעיקר, בעוד שחומרי הבטון אינם כלולים בשיטה הזו. בשנים האחרונות הבנייה

Read More »
התקשרו עכשיו