אנרגיה סולארית – למה אנחנו משקיעים בזה

תוכן עניינים

במשך שנים, העולם התרגל להשתמש בחומרים כמו דלק, פחם, גז, בשביל להפיק חשמל. מדובר על חומרים ומשאבי טבע שאנחנו צריכים להשקיע הרבה מאוד כסף בשביל להפיק ולשנע אותם, ויתרה מזו, מדובר בחומרים שיכולים לגרום לזיהום סביבתי. מעבר לכך, מאחר ואותם משאבים לא נמצאים בידי כל המדינות, אזי שההתנהלות שלהם, הן מבחינה פוליטית והן מבחינה כלכלית, הושפעה מהעובדה שהם זקוקים למשאבים אלו ולקשרים עם מדינות שיש להן אותם.

בעשורים האחרונים, ובפרט החל משנות התשעים פחות או יותר, אנחנו יכולים לראות שינוי מגמה. יותר ויותר מדינות וחברות, מחפשות תחליפים לאותם משאבים. מחפשות דרכים כיצד לייצר חשמל, מבלי שיהיה צורך להשתמש בפחם, דלק או בחומרים מזהמים אחרים. המטרה היא להפיק חשמל מחומרים שאין צורך לעבוד קשה בשביל להפיק אותם וכן שיהיו אלו חומרים שאינם מתכלים ולא נגמרים.

כך נוצר הרעיון של אנרגיה סולארית. כמעט ואין היום מדינות וחברות, בוודאי בעולם המערבי, אשר פועלות בתחום, בין אם באופן אקטיבי ובין אם באופן פאסיבי. יתרה מזו, היום אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד גורמים, משקיעים אשר מוכנים להשקיע בכך כסף רב וחוקרים אשר מוכנים להשקיע חודשים ושנים במחקר של הנושא, על מנת ללמוד אותו ולהגיע לפיתוחים וחידושים בנושא.

 

מה זו אנרגיה סולארית?

הרעיון של אנרגיה סולארית הוא מאוד פשוט. מדובר ברעיון של הפקת חשמל דרך השמש. במקום להשתמש במשאבי טבע מתכלים ומזהמים, אזי שאנחנו יכולים להשתמש באנרגיה שקיימת כל הזמן, איננה מתכלה, ואנחנו יכולים להפיק ממנה תועלת רבה, בכל מקום, כל הזמן.

כך, במקום שאנחנו נצטרך להתבסס על תחנות כוח ומשאבים, אנחנו יכולים להפיק חשמל ישירות מהשמש, בצורה פשוטה ונוחה. עם הזמן כמובן שהתהליך נהיה הרבה יותר קל וזול, וכן אנחנו יכולים לראות כיצד עם הזמן הוא הופך להיות הרבה יותר מקובל ופופולארי, הן בקרב בעלי מבני מגורים, בעלי מבני עסקים ומסחר ואפילו בקרב רשויות ציבוריות שונות.

 

מדוע מדינות וחברות משקיעות באנרגיה סולארית?

ראשית, הן עושות זאת מתוך הבנה שזה יכול לבטל את התלות שלהן בכל מה שקשור לנושא של נפט, דלק, ומשאבים אחרים. במקום שהן יצטרכו להיות תלויות במדינות שיש להן את המשאבים האלה, במחירי נפט עולמיים ועוד, אזי שהן יכולות להתבסס על אנרגיה זמינה ונגישה לכולם.

שנית, מדובר באנרגיה הרבה יותר ידידותית לסביבה, הרבה פחות מזהמת, יותר זולה ונוחה. זה חלק ממארג של דברים שצריך לעשות בשביל לשמור על העולם שלנו נקי.

שלישית, עם השנים אנחנו יכולים לראות הרבה יותר פיתוחים ואמצעים שהופכים את התהליך לפשוט, נוח והרבה יותר אפקטיבי. זה נכון לגבי מבנים וזה נכון לגבי מקומות אחרים. כך גם יש הרבה יותר אמצעים לבצע את התהליך בצורה בטוחה ונוחה.