איתור נזילות במרפסת שמש

תוכן עניינים

איתור נזילות היא משימה שאפשר לסיים במבט אחד, אבל היא יכולה בקלות להפוך למשימה שדורשת פירוק של כל רצפת הבית ואפילו ביצוע שבירה של קירות רק כדי לאתר את הנזילה עוד לפני שהתחלנו לטפל בה. הסיבה לכך היא שהמים יזרמו תמיד בנתיב הקל ביותר עבורם, והמקום בו הם יוצאים מהקיר או מהרצפה, הוא לאו דווקא המקום בו מתרחשת הנזילה מהצנרת. הדבר היחיד שפועל לטובתנו הוא מדע ההסתברות והחיבורים שאנחנו יכולים לעשות בין מקום הנזילה ובין הקירבה לחדרים רטובים כמו מטבח, חדר אמבטיה או חדר שירותים. במשימה של איתור נזילות במרפסת שמש, המשימה הופכת לקשה יותר מכיוון שמרפסת השמש כולה מהווה מרחב רטוב שחשוף כולו למי הגשמים. ייתכן שנראה את סימן הרטיבות בקצה אחד של המרפסת, אבל מקורו בקצה השני שלה.

איך מבצעים איתור נזילות במרפסת שמש?

בכדי להתגבר על האתגר האופייני לתהליכי איתור נזילות בכלל ובמרפסות שמש בפרט, נעשה כיום שימוש בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לנו להביט אל תוך הקיר. יכולת זו מבוססת על טכנולוגיות שונות כמו טכנולוגיית גלי קול או טכנולוגיה טרמית. כך למשל, ישנם מכשירים המבוססים על שידור גלי רדיו אל עבר הקיר ופענוח הגלים המוחזרים מהקיר. באמצעות הפער בין הגלים שנשלחו ובין הגלים שהוחזרו, ניתן ליצור תמונה של פני השטח בתוך הקיר עצמו. סונאר ימי למשל, מבוסס על טכנולוגיה זו. טכנולוגיה נוספת כאמור, היא הטכנולוגיה הטרמית המאפשרת לנו לצלם את הקיר ובמקום לקבל תמונה ויזואלית שלו, לקבל מפה של פערי טמפרטורות בין האזורים השונים שלו. במפה זו ייתכן ונזהה נתיב קר יותר מסביבתו, מה שיכול להצביע על מסלול הזרימה של זרזיף מים ולסייע לנו להבין היכן מתחיל הזרזיף לנזול.

בביצוע איתור נזילות מחיר במרפסת שמש אפשר לעשות שימוש בכל אחת מן הטכנולוגיות הללו ובלבד שנוכל לאתר את הנזילה מבלי להרים את כל מרצפות המרפסת. אחרי שאמרנו את זה, ישנם מקרים בהם איתור נזילות במרפסת שמש יכול להתבצע בצורה פשוטה הרבה יותר, וזאת בתנאי שניתן לקשור בין מיקום הנזילה מעל פני השטח ובין הנתיב בו עוברת הצנרת המיועדת להזרמת המים מצנרת הבית אל המרפסת. במקרה זה, איש מקצוע טוב יוכל להעריך מהיכן נובעת הנזילה ועל פי הצורך ניתן יהיה לצלם את האזור במצלמה טרמית על מנת לוודא את ההערכה בטרם מתחילים לשבור את הקיר לצורך החלפת הצינור.

בכל מקרה, לצורך איתור נזילות במרפסת שמש מומלץ לעבוד עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום של איתור נזילות ושיש להם גם ניסיון בעבודה עם מרפסות שמש. היכרות עם נתיבי צנרת ורגישויות שונות שאופייניות למרפסות שמש, יכולה להקל מאוד על התהליך, לקצר אותו ולחסוך המון עוגמת נפש בתהליך האיתור של מקור הנזילה.

השאירו פרטים

איתור נזילות במרפסת שמש

איתור נזילות היא משימה שאפשר לסיים במבט אחד, אבל היא יכולה בקלות להפוך למשימה שדורשת פירוק של כל רצפת הבית ואפילו ביצוע שבירה של קירות

Read More »
התקשרו עכשיו