אילו דברים חשובים אחרי סיום בנייה

תוכן עניינים

אנחנו מדינת בנייה ונראה שבכל מקום כל הזמן יש שיפוצים, צץ לו בית פרטי חדש או בניין מגורים נבנה. רבים רוכשים או שוכרים עסקים ובתים לאחר בנייה ואחת ההתמודדויות הראשונות בהן אנשים נתקלים היא הצורך לנקות את המבנה לפני המעבר אליו. איזה מבנים יש לנקות וכיצד? כדאי להמשיך לקרוא. 

מדוע יש צורך לבצע ניקיון יסודי לאחר בנייה? 

בנייה היא תמיד מלכלכת מאוד, היא מותירה אבק, חלקיקים שונים של חומרי בנייה והיא יכולה לגרום לנזקים לריהוט אם הוא מוכנס כאשר הנכס אינו נקי. בין אם מדובר על שיפוץ של בנייה קלה בבית כתוספת ובין אם כמעבר משרד – יש צורך להיפטר מכל חומרי הבנייה. בתור התחלה, כבר בשלב השיפוצים או הבנייה יש לדאוג להוצאת הלכלוך הרב למכולה חיצונית. כמו כן, רצוי בכל יום לעבור על הנכס ולהוציא לכלוך שיכול להוות מכשול או סכנה, למשל של ברגים או חלקי זכוכית שבורים. לאחר מכן יש לבצע ניקיון יסודי כדי להיכנס לנכס כשהוא נקי מכל מכשול ואבק שיכולים גם לפגוע בבריאות. 

אילו מבנים זקוקים לניקיון אחרי הבניה?

כל מבנה אחרי בנייה זקוק לניקיון במידה ולאחר מכן הוא משמש לשהות של אנשים בתוכו. אלה יכולים להיות בנייני משרדים, מבני מסחר, בתי מגורים או מבני בנייה קלה ואפילו מפעלים – בכולם יהיה הצורך לבצע ניקיון במידה והם יהיו מלאים באבק בנייה. לעיתים קרובות אנחנו לא רואים את כמות האבק, אך היא בהחלט קיימת שם ומהווה מפגע בריאותי גם ללקוחות, גם לעובדים וגם לאנשים שמתגוררים בנכס. כיום ניקיון לפני כניסה לדירה הוא מחייב, אך כדאי לדעת שהוא מחייב בכל מקרה אחרי בנייה. 

מה כולל הניקיון

כאשר מבצעים ניקיון לפני כניסה לדירה או לכל נכס, יש לבצע ניקיון כללי של החלונות, המשקופים, של הארונות הפנימיים במטבח ובחדרים וכמובן בארונות השירות. ניתן לעשות שימוש בכלים שונים כעזרים, למשל מכונת שטיפה או כלים שונים לביצוע ניקיון באמצעות לחץ מים במידת הצורך. כאשר שוכרים חברת ניקיון, אנשי המקצוע מבצעים את כל משימות הניקיון מתחילתן ועד סופן. הניקיון נעשה ביום אחד ולפניו ניתן לכלול גם עבודת הדברה על פי הצורך. בכל מקרה, רצוי לבצע את כל הניקיון לפני הכניסה לדירה, שכן לאחר המעבר יהיה קשה ביותר לבצע אותו באופן יסודי, מה גם שלכלוך הבניה יכול להיות על הציוד שיוכנס למקום. 

כיצד ניתן לעשות את הניקיון לבד? 

כיום רבים בוחרים לבצע ניקיון אחרי בנייה קלה או שיפוצים בעצמם. כאשר מדובר על דירה למגורים או בית, עלות ניקיון אצל חברת ניקיון יכולה להיות גבוהה במיוחד, את העלות הזו ניתן לחסוך על ידי שימוש בחומרי ניקיון מצוינים, באמצעות השכרת מכונת שטיפה שגם מבצעת פוליש ובמעט עבודת ידיים. יחד עם בני המשפחה ואפילו לבד ניתן לסיים את העבודה בקלות וליהנות מניקיון יסודי במיוחד. 

לסיכום, עבודת ניקיון אחרי שיפוץ ובניה הנה מחייבת, מי שיבחרו לעשות אותה בעצמם באמצעות שכירת המכונות המתאימות יגלו שהיא יכולה להתבצע אפילו בקלות. אז קדימה, יפה שעה אחת קודם להתחיל בניקיון כדי שהכניסה לנכס תהיה חלקה ונקייה.